Знати назву основних хорових партій .Розглянути таблицю на стор.72.Знати розташування хористів на сцені. ( Мішаний хор).
На стор. 73 знать види хорі за складом виконавців, за кількістю виконавців, за манерою співу, за статусом.
Послухаємо духовну музику.
Слухаємо: А.Ведель "Многії літа" . Херувимська пісня № 7 у виконанні академічного хору.
Слухаємо: Піснеспів "Богородице Дево, радуйся" у виконанні хору братії Валаамського монастиря.Слухаємо: С. Рахманінов. " Богородице Дево , радуйся."у виконанні академічного хору.Проаналізуйте ці твори за планом на стор. 74.
Розглянте илюстрації на стор. 76. З яким із прослуханих творів духовної музики асоціюються ці зображення. ?
Співаємо: " Веселкова пісня " муз. О. Жилінського сл. О. Кононенка.
Читати підручник стор. 60-65 підручника. Розгляньте схему на стор. 60 підручника.
Серед композиторів , завдяки стилізаціям яких фольклорні твори набули нового звучання, слід згадати українського митця Є. Станковича, який написиав оперу , основою для сюжету якої стала традиція відзначання слов'янами свята Івана Купали.
Слухати :
Проаналізувати за планом на стор. 62 підр.
Порівняйте образи , які постали у вашій уяві під час слухання фольк-опериЄ. Станковича з образами картини Г. Семирадського"Ніч напередодні Івана Купала" стор. 62 підручника.
Слухаємо: пісню " Ой на Івана , та й на Купала" у виконанні Театра пісні "Джерело"
Порівняйте з мелодіями фольк- опери , схарактеризуйте засоби музичної виразності почутого і засоби зображальності картини І . Соколова "Ніч на Івана Купала".(стор. 63 підр.)
Читати підручник стор.64-71.Знати, що таке партесний спів, партесний концерт , стор .65 підручника. Роздивіться портрети композиторів на стор. 65, 66. Розберіть таблицю на стор. 66 підручника.
Прослухаємо укр. нар. пісню "Дударик" в обр. М. Леонтовича.
Прослухаємо пісню муз. П. Батюка, сл. С. Черкасенка. " Тихо над річкою" у виконанні львівської державної хорової капели " Дударик".
Проаналізуйте ці твори за планом на стор. 67. Прочитати правила на стор.69. Роздивись ілюстрації на стор.69. Визнач, де де зображено народний, де -академічний, а де-естрадний колектив.
На стор. 70. прочитай про особливості народної та академічної манери виконання.
Тема уроку: "Хорова музика." Прочитать підручник стор. 58- 63. знать розподіл голосів у хорі на чотири основні партії. табличка на стор.59. Читати правило на стор. 59. Слухаємо хорові композиції : " Свят"( "Sanktus ")- на основі канону Й. Пахельбеля:
"Завжди з тобою"(" Always with You") у виконанні хору хлопчиків "Libera" (Лондон) Проаналізуйте ці твори за планом на стор.60. Співаємо пісню "Тихо над річкою" муз. П. Батюка Сл. С.Черкасенка. Підготуватися до тестування на стор.56-57. підручника. Тестування відбудеться на уроці.
Тема уроку: " Обробка народної пісні". Читаємо підручник урок № 9 " обробка народної пісні". Слухаємо укр. нар пісню " Гаю, гаю, зелен розмаю".
Ви прослухали пісню у виконанні Анатолія Солов"яненко , а тепер прослухаємо в обробці М. Леонтовича у хоровому виконанні. Слухаємо:
Порівняйте ці два звучання за планом на стор. 52 підручника. Назвіть співочі голоси цього хору. Знать призначення понять на стор. 50-51 підручника. Виконання пісні: Одним із найвідоміших вітчизняних композиторів, які вдало розкрили найкращі риси українського національного характеру в музиці , є М. Лисенко. В опері " Наталка Полтавка" думки й почуття героїв ( шляхетність, моральну чистоту, духовну силу) автор розкриває через пісню. На стор. 53 підр. ознайомтеся з інформацією про одноіменну кінооперу режисера І. кавалерідзе 1936р. Слухаємо: укр. нар. пісню "Сонце низенько".Ця пісня родинно- побутова. В ній оспівано кохання парубка та дівчини. Головне у взаєминах молодих людей - вірність і ніжність: хлопець називає дівчину серденьком, дівчина його- голубочком. Їхні почуття глибокі, закохані не уявляють життя одне без одного. Слухаємо і аналізуємо Акустик-кавер В. Менькова на арію Петра.
Тема уроку: "Історія народу в пісні" . Історію нашого народу ми не завжди можемо прочитати в книжці. Можно взнати її з пісень . Для того , щоб зрозуміти хто раніш доводив для людей про ті події. що відбувалися та про видатних людей треба відгадати загадку : Музикант сліпий співає- інструмент свій обіймає, Відчуваєш в серці жар? Хто ж він є? Співець-,,, Читаєм в підручнику параграф , який називається " Історія народу в пісні" , Правила, які написані в цьому параграфі також просто читаємо. Слухаємо:
Ми послухали укр. нар пісню " Засвіт встали козаченьки" . Композитор М. Лисенко використав цю пісню в своїй опері "Тарас Бульба". Слухаючи Інтродукцію( початок) з цієї опери постарайтесь почути мелодію пісні "Засвіт встали козаченьки". Слухаємо:
Ми повинні знати , що слава козаків не залишилася в минулому. Зараз наші козаки захищають Україну на сході . І пісня "Засвіт встали козаченьки " залишається актуальною і сьогодні. Послухаємо ремікс на цю пісню.
Слухаємо: Заспівайте пісню, яку ми вчили на попередньому уроці " Ой на горі та й женці жнуть" Співаємо: Шановні учні! На стор. 47 в підручнику напечатані тести. Ви повинні підготуватись до тестової перевірки за ціми питаннями, яка в нас буде на уроці. Гарного вам настрою . До зустрічі в класі!!!