За технікою виконання мультиплікація буває різних видів.
Анімація: 1) графічна.
2) об'ємна.
3) комп'ютерна.
Об'ємна анімація це - лялькова, пластилінова, сипуча, тіньова.
Художників , які працюють у галузі мультиплікаційного кіно називають художниками - мультиплікаторами, адже вони створюють безліч малюнків. Або художниками - аніматорами , тому що вони "оживлюють" намальовані зображення або ляльок. Аніматори придумують для персонажів характерні рухи, а також розробляють спецефекти .
Комп'ютерна графіка полегшує роботу художників мультиплікаторів.
Сьогодні усі знають мишеня Міккі Мауса та його творця знаменитого Уолта Діснея. Майже за століття діяльності Дісней - студії (19230 було створено багато прекрасних мультфільмів про Білосніжку, Піноккіо, Аладдіна , Попелюшку, Снігову королеву. За історію існування Дісней- студії найкасовішими фільмами стали "Король Лев" і серіал "101 далматинець".
У створенні мультфільмів приймає участь багато людей різних творчих професій.
Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/ipx-ufoe-qdq
Тема уроку:"Візуалізація".
Розвиваємо почуття.
Є таке поняття - візуалізація. Це коли ми можемо переключитися та уявити себе у будь-якій ситуації. Дуже часто нам у цьому допомагає музика. Ми сьогодні виконаємо практичну роботу з візуалізації за допомогою музики.
Зараз я вам поставлю музичний уривок та не напишу назву, тільки скажу, що написав його Антоніо Вівальді. Слухаючи цей музичний твір, ви заплющите очі та уявите те , про що ця музика. Уявіть себе там у музиці та тих обставинах . які пропонує музика. Намалюйте це. Можна намалювати без себе, а тільки картину природи , яка у музиці.
Фотографуйте те, що ви побачили та вишліть мені на VIBER/
096-281-p5-43,
Завдання додому: намалюйте іще з одного музичного твору.
Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/khr-vnky-hex
Романтизм.
Тема уроку: "Музика романтиків".
Романтизм , який на початку XIXст. прийшов на зміну чіткому урівноваженому досконалому класицизму, можна охарактеризувати словами мрійливий, закоханий, емоцій-ний. Цей стиль яскраво виявився в музиці, літературі та живописі. Саме музика в епоху романтизму посіла чільне місце серед інших видів мистецтва.
Тема кохання посідає в музиці епохи романтизму панівне місце, бо саме цей душевний стан найбільш багатосторонньо й повно відбиває всі глибини та нюанси людської психіки. Можливо , саме тому в той час надзвичайного розквіту набула вокальна лірика, зокрема романс.
На сторінці 149 підручника самостійно прочитайте довідку про жанр романсу.
Хто такі композитори - романтики.
У більшості романсів , незалежно від країни, де вони народилися , превалює тема кохання.
Одним з перших серед романтиків почав писати ці твори австрійський композитор Франц Шуберт. Митець створив понад 600 пісень , деякі з них він об'єднав у цикли за єдиним сюжетом. В 6-му класі ми слухали з вами цикл "Прекрасна Мельниківна" , в якій розкривається внутрішній світ простої людини, розбивається об рифи життєвого моря.
Тема любові, яка посідає панівне місце в мистецтві романтиків, не обмежується мотивами почуття сердечної прихильності до особи іншої статі , а ототожнюється із широким колом явищ. Зокрема , крізь творчість усіх композиторів-романтиків наскрізною ниткою проходить тема любові людини до Батьківщини , свого народу.
На весь світ уславили ім'я чеського композитора Антоніна Дворжака його "Слов'янські танці". Митець розкрив красу народної музики чехів, поляків, словаків, українців, сербів. Кожний з 16 танців - своєрідна музична замальовка з життя простих людей.
Всесвітньо відомі "Угорські рапсодії" та багато інших творів Ференца Ліста яскраво відтворювали колорит Угорщини - рідної землі композитора. Проте фольклор цього народу приваблював і митців інших національностей, наприклад Йоганеса Брамса, який створив відомі "Угорські танці".
Йоганес Брамс "Угорський танець".
Польських митців Фридерика Шопена та Міхала Огінського об'єднувала безмежна любов до батьківщини, яка пронизує їхню творчість. Художні мотиви , що станов-лять основу творчості Ф. Шопена, народжені всім , що так чи інакше пов'язане з рідною країною. Зокрема, елементи мазурки чи полонезу в різних творах композитора символі-зують образ вітчизни. У дні повстання за національну незалежність Польщі М. Огінський разом з повстанцями , які відступали , був змушений залишити рідну землю(як пізніше це зробив і Ф. Шопен). І першим твором, який написав Огінський на чужині , став полонез "Прощання з Батьківщиною". Яскравим прикладом романтичного циклу в інструмен-тальній музиці є "Фантастичні п'єси" Роберта Шумана для різного складу ансамблів : для фортепіано, скрипки, віолончелі та для квартету і фортепіано, - а також однойменний фортепіанний цикл. Щиро захоплювався міфами та легендами свого краю німецький композитор Ріхард Вагнер. Саме вони стали основою багатьох його опер.
Тема любові до людини, до Батьківщини були відображе-ні у романсах українських композиторів Миколи Лисенка та Степана Гулака-Артемовського та ін. В Україні романси називали також солоспівами. Високі зразки музично - поетичної лірики створив М. Лисенко на твори його сучасників І. Франка, лесі Українки та інших.
М. Лисенко "Коли розлучаються двоє".
Відмінна риса музичного мистецтва - відбиття будь-якого явища у свідомості через сферу почуттів , і музика всіх епох підпорядкована цій закономірності. Але романтики перевершили всіх своїх попередників за значенням у їхній музиці ліричного начала, за силою та досконалістю передачі глибин внутрішнього світу людини , найтонших відтінків її настроїв.
Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/bwz-apts-khn
Тема уроку:"Образи анімації".
Дітям будь-якого віку дуже подобається дивитися мультфільми. Але й дорослим також. А чому? Тому , що це є задоволення, гарний настрій.
Українські аніматори створюють прекрасні мультфільми, зокрема за народними мотивами й казками.
Всі знають легендарні анімаційні історії про пригоди козаків. Цей анімаційний серіал з дев'яти серій демонструє , як козаки куліш варили ; у футбол і хокей грали ; олімпійцями стали, мушкетерам допомогали, інопланетян зустрічали тощо. Автор сценарію і режисер - Володимир Дахно.
Згідно із сюжетами козаки потрапляють у неймовірні ситуації. Незважаючи на відсутність діалогів дії персонажів зрозумілі без слів.
Музику до мультфільмів створювали українські композитори Мирослав Скорик, Борис Буєвський , Володимир Губа, Ігор Поклад, Станіслав Семілєтов . Вони намагалися кожен характерний рух персонажів підкреслити ритмічно або зміною темпу, гучності. У всіх серіях можна почути інтонації українських пісень, танців, маршів. Величезна роль оркестру , який завжди виразно реагує на події (приміром , на стрибок чи падіння ударом барабана).
За мотивами серіалу розроблено гру- квест "Як козаки Мону Лізу шукали"
Повнометражний 3D-мультфільм "Микита Кожум'яка" про боротьбу хлопчика з Драконом перекладений англійською мовою , тому його можуть дивитися діти з багатьох країн.
А ось у фентезі "Клара та чарівний дракон" дівчинка навпаки намагається врятувати чарівного Дракончика від Сил Зла. Фільм створено англійською мовою і дубльовано українською.https://meet.google.com/ybm-nbec-hqi
Пропоную вам послухати"Пісню про мультики" вірші О.Осадчого музика О.Вратарьова.
Запам'ятайте: Дублювання - вид перекладу фільмів і
мультфільмів, внаслідок якого відбуваєть- ся заміна мови оригіналу іншою.
Квест - (пошуки, пригода) - пригодницька
ин з основних жанрів комп'ютерних
ігор, що вимагають від гравця рішення
розумових завдань для просування за
сюжетом.
Мультиплікація - (множення) - або аніма-
ція (оживлення) - вид кіномистецтва, твір
якого виготовляється шляхом зйомки послі-
довних фаз руху намальованих або об'єм-
них об'єктів.
Фентезі - (фантазія) - один з різновидів
фантастичного фільму, дія якого відбува-
ється у вигаданому світі.
Читайте підручник, дивіться відео. При нагоді передивіться всі серії "Про козаків". Буде цікаво.
Якщо фотографія виходить за межі простої ілюстрації і містить художнє узагальнення, образне осмислення, оригінальний погляд, то вона наближається до фотомистец-тва. Головна вимога до фотографії , яка претендує на художню - естетична цінність.
Художня фотографія - простір для реалізації творчих ідей митця або мисткині. Відмінна риса художньої фотографії від документальної - штучна реальність , яка передбачає постановочні кадри з підготовкою локацій, композиції , освітлення тощо. Художня фотографія має жанрові різновиди , споріднені з живописом : пейзаж, портрет, натюрморт, анімалістика тощо.
Жанр фотопортрету набув популярності серед зірок естради й кіно, яких знімають для модних журналів. Утім сьогодні власною фотосесією може порадувати себе будь-хто , зробивши селфі.
Жанр натюрморту користується популярністю у фудар-ті. "Смачні кадри" у привабливому посуді можна побачити в меню ресторанів. У спадщині відомого Карла Уорнера , звичайні продукти із супермаркету перетворюються на шедеври фудскейпу (продуктового пейзажу).
Фотографи, які знімають реальні пейзажі, передають особливу емоційну атмосферу захоплення довкіллям.
Суттєве значення у фотографії приділяється ракурсу - вибору точки зйомки. Нерідко зняти архітектурну споруду краще з пташиного польоту, наприклад, з даху сусіднього будинку. У наш час унікальні фото створюють засобами аерофотозйомки з гвинтокрила або за допомогою дронів.
Архітектурні краєвиди поширені в туристичному бізнесі популяризують мистецтво , культуру.
Комерційна фотографія призначена донести до споживача потрібну візуальну інформацію. Хіба ж можна уявити сьогодні інтернетмагазин без фотографій товарів у буклетах? До жанрів , специфічних для фотографії, належать вуличне і рекламне фото. На відміну від студій-них вуличні фото розкривають людей у невимушеній обстановці.
Це треба знати : Єлісейський музей фотографії придбав сто робіт українця Віктора Марущенка за 30 тисяч доларів. На аукціоні Christie`s за фотографію Мана Рея "Чорне і біле " покупець заплатив 2 млн євро.
У фотоарті зображення обробляють у графічних програмах (Photoshop тощо) , використовують різні техніки й прийоми .
Мистецтво фотографії - спосіб творчого самовиражен-ня. До мови фотомистецтва належать насамперед світло і ракурс.
Запам'ятайте: Скрапбукінг ( від англ. вирізка + книга) виготовлення , оформлення сімейних і
Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/uhh-xbcw-dxn
Тема уроку:"Жанри фотомистецтва".
Фотографія - це те мистецтво , яке сьогодні завжди з нами і кожна людина може займатися фотографією. Фотографією зараз займаються не лише професіонали - фотожурналісти та фотокореспонденти, а й численні аматори. Люди із задоволенням створюють світлини , адже завдяки камері у смартфонах це стало доступним кожному . Як вам відомо, фотографія - це зображення мальоване світлом. У наш час світопис (фотографія) визнана одним із найактуальніших видів мистецтв.
Існують два основні види фотографії: документальна (репортажна) і художня.
Документальна фотографія - це відображення історії. Камера у ній , як дзеркало , фіксує реальні моменти життя , що потрапляють у рамку об'єктива в момент зйомки , тобто без втручання фотографа. до найпоширенішого жанру фотожурналістики належить фоторепортаж.
Подивіться фоторепортаж з війни.
1. Біженці з Ірпеня ховаються від російських обстрілів під зруйнованим мостом.
2. Зруйнований житловий будинок у містечку Бородянка.
3. Мешканці Харкова ночують у метро під час бомбардування міста.
4. Вибух у житловому будинку в Маріуполі після обстрілу російськими танками.
5. Жителька Чугуєва, що на Харківщині, поранена після бомбардування у перший ранок війни.
6. Проукраїнський протест у Херсоні . тимчасово окупованому російськими військами.
7. Вагітна мешканка Маріуполя , поранена внаслідок бомбардування пологового будинку.
8. Українські військові прощаються з коханими на залізничному вокзалі у Дніпрі.
Ці світлини, опубліковані ЗМІ багатьох країн. показали реальне обличчя цієї війни.
За репортажі з Маріуполя журналіст Мстислав Чернов та фотокореспондент Євген Малолєтка відзначені нагородами . міжнародною премією "За свободу преси".
В Україні й за кордоном проходять численні акції на підтримку ЗСУ - фотовиставки, благодійні концерти.
Треба пам'ятати , що для зйомки репортажу з актуальної теми потрібно орієнтуватися в ній. Військовий фоторепор-тер має розуміти логіку воєнних подій і мовою фотографії виражати власне ставлення до зображених актів. Спортивні репортажі з футбольного матчу або тенісного змагання потребують знання правил гри в футбол чи теніс.
Так само для того , щоб мистецькі репортажі з вернісажу чи балетної прем'єри були цікавими , змістовними , варто розуміти основи мистецтва.
Індійська кіноіндустрія є найбільшою у світі. а її головний кінематографічний майданчик міститься в Болівуді в мегаполісі Мумбаї. Болівуд- найбільша кінофабрика світу : за рік тисяча фільмів і три з половиною мільярди проданих квитків ( Голівуд відстає на один мільярд). Індійське кіно має величезну кількість своїх шанувальників у всьому світі. Сюжети фільмів побудовано на коханні, ненавісті, злочинах, помсті, , у них завжди перемагають істина, любов і краса. Це світ надії, яскравих кольорів, позитиву, невинності та казок. У фільмах поєднано комічні, романтичні, драматичні сцени та елементи "болівудського вестерну".
І, звичайно, відмітна риса індійського кіномистецтва - це багато пісень і національних танців, завдяки яким практично кожен фільм можна зарахувати до жанру мюзиклу.
У рекламних цілях саундтреки до фільмів випускають заздалегідь, і вони часто стають самодостатнім продуктом. Це символізує , що фільм буде приречений на успіх і, швидше за все , це буде "болівудський блокбастер".
За бажання перегляньте одну або кілька стрічок індійського кінематографа. Доведіть або спростуйте вислів актора , режисера, продюсера індійського кіно Джоя Муккерджі:
"Наше кіно - це казка, створена за перевіреним рецептом: кохання , перемога добра над злом і пісня. Музика є частиною всього в Індії- вона в кожному ритуалі. Тож кіно відповідне . Звісно , коли фільм показують за кордоном , його не завжди розуміють , танці можуть видаваться штучними , але тут , в Індії це природно."
Інший погляд на світ, інші ракурси, ритми й динаміку, відкриває західному глядачеві азійський кінематограф, перш за все кінематограф Японії, Китаю, Кореї, Гонконгу тощо,який зараз переживає справжній бум. В азійських фільмах простежується одна спільна властивість: вони просякнуті національною культурою і самобутністю, які є джерелом натхнення сюжетів , а все запозичене переробляється і подається через призму місцевих звичаїв і традицій.
Японське кіно - це кіно не дії і слів, а образів, що й обусловлює часте мовчання героїв картин , які інколи , впродовж фільму не вимовляють жодного слова. Герої фільмів в діалогах рідко переходять на крик і майже ніколи не сміються. Японське кіно подарувало світу одного з кращих режисерів XX століття Акіра Куросаву і одного з кращих акторів Тосіро Міфуне.
Кінострічка "Сім самураїв(реж. Акіра Куросава), яка стала основою для численних римейків, оспівує доблесть, мужність і силу згуртованої групи самураїв перед страшною небезпекою.
Разом з тим яскравою рисою азійського кінематографу є наявність сцен із презентацією різних видів східних бойових мистецтв. З-поміж відомих акторів , які актив
но популяризовали це мистецтво в кіно, - Джекі Чан та Брюс Лі.
Але нині ми найбільше чуємо про кінематограф Японії не як про прем'єри фільмів, а як про нові , що вийшли в прокат або з'явилися в Інтернеті , мультфільми , зроблені у стилі аніме.
Цей вид кінематографа " заразив" своєю фантастичністю все сучасне молоде покоління.
Анімаційне кіно з'явилося в Країні Вранішнього Сонця ще на початку XX століття .
Для розв'язання зазначених проблем оцінки кіно у світі проводиться багато кінофестивалів , розігрується низка кінопремій .
Ви подивилися відео. Зробіть паперову ляльку - мотанку за зим майстер класом та вишліть мені на VICBER.
На наступному уроці ми знову будемо робити ляльку -мотанку. придумайте яку будете робити ви ( паперову, з тканини, з ниток тощо) та приготуйте собі матеріали для виготовлення своєї ляльки. Я, наприклад буду робити з ниток, то приготую нитки(товсті та тонкі), ножиці, голку та нитки. Не треба бігти у магазин та витрачати гроші батьків на матеріали. Я знаю , що в кожної мами вдома є залишки ниток, клаптиків тканини, паперу тощо.
Після перегляду якогось кінофільму ми часто говоримо про акторів , режисера. Та кіно не існує без художників. Це вони створюють необхідне тло для розкриття сюжету за допомогою костюмів, та реквізиту. Діяльність художника залежить від різновиду кінофільму. До основних видів кіномистецтва належать:
1) Ігрове кіно (художні кінострічки).
2) Неігрове кіно (документальне та науково - популярне .
Документальні фільми відтворюють на екрані справжні життєві події та реальних людей. Науково - популярні фільми мають на меті розповсюдження знань у галузі науки і техніки. Такі фільми створюються про природу, космос, таємниці різних давніх культур і цивілізацій.
3) Мультиплікаційне кіно - створений фантазією митців чарівний світ, переданий за допомогою ляльок, змальованих або зроблених власноруч.
Також виокремлюють короткометражне кіно , відрізняєть-ся від повнометражного невеликою тривалістю фільму ( в основному 15 -20 хвилин).
Як же працюють художники у кіномистецтві давайте подивимся.
Екранізація книги англійського письменника Майкла Бонда про ведмедика Паддінгтона, який приїжджає з Перу до Лондону, сприяла популярності персонажа серед дітей із багатьох країн, де здійснили дублювання фільму режисера Пола Кінга (США, Канада, Україна). Завдяки художнику було створено вдалий кінообраз , який набув нових рис , додав кумедності незграбному але доброзичливому ведмедику в капелюсі. Потрапивши в будинок сім'ї Браунів , він знахо-дить нову родину і нових друзів.
Спробуйте зліпити з пластиліну Паддінгтона та подаруйте своїй мамі.
Запам'ятайте: Екранізація - відтворення засобами кіно і
телебачення творів літератури.
Комікс - (від англ. comic. - комедійний , ко-
мічний . смішний) - серія послідовних ма-
люнків. зазвичай з короткими текстами, які
створюють певну історію . Тексти , зазвичай,
мають специфічну форму "мовної хмарки"
("мовної бульки").
Титри - (від франц. titre - титул, назва) - на-
писи у кінофільмі , які поділяються на вступ-
ні ( назва фільму, перелік основних учасни-
ків створення фільму тощо) та титри в сере-
дині фільму.
Читайте підручник , дивіться відео. Подивіться фільм про ведмедика Паддінгтона. Буде цікаво.
У період класицизму музичне мистецтво квітло як у світському , так і в церковному (духовному) середовищі. У цей час склалася класична форма концерту. У світському житті перевага надавалася інструментальному концерту. Як нам уже відомо, концертом називають твір, у виконанні якого беруть участь соліст і оркестр . У перекладі з латинської мови це слово означає " змагання", а з італійської -"злагодженість". І дійсно: у діалозі між інструментом і оркестром відбувається ніби міряння сил у тому , хто краще виконує твір - інструмент чи оркестр. Водночас усі музиканти разом - і соліст і оркестранти - утворюють злагоджений ансамбль. У жанрі концерту втілюється характерна для класицизму рівновага контрастних музичних образів. Партія соліста, де він демонструє віртуозність , виконавську майстерність , протиставляється яскравому звучанню всього оркестру (туті).
Багато класичних концертів написано для фортепіано. Є концерти і для інших інструментів - скрипки, віолончелі, кларнета, флейти, валторни, арфи. Іноді композитори складають концерти не для одного , а для двох чи трьох інструментів. Тоді концерт так і називається : подвійний чи потрійний.
Послухайте фрагмент Концерту для кларнету з оркестром В. А. Моцарта.
Л. ван Бетховен Концерт для фортепіано, скрипки і віолончелі з оркестром.
Класичний концерт складається з трьох частин, за кожною з яких закріплено певну "роль" у циклі, а отже , й певні характерні образи.
Iчастина IIчастина IIIчастина
Форма Сонатна Тричастинна Сонатна або рондо
Темп Жваво Помірно або повільно Швидко
Характер Енер- Споглядальний, Життєрадісний
гійний роздумливий
або веселий.
Схема циклу інструментального концерту.
Упродовж багатьох століть в Україні склалася традиція православного співу a cappella . Хоровий спів "танув" під куполами храмів, захоплюючи і заворожуючи парафіян. Хорове звучання може змальовувати живописні музичні картини та відтворювати найтонші відтінки почуттів.
Мабуть , цілком закономірним є те , що в часи класицизму . коли в Західній Європі великого розвитку досягли інструментальні жанри - симфонія, соната , інструментальний концерт, в Україні розквітнув і досяг вершини хоровий концерт. Це великий циклічний твір переважно для чотириголосного хору , в основу якого покладено контраст звучання хору та невеликих ансамблів чи солістів.
До найвищих художніх досягнень у хоровій музиці належать хорові концерти Максима Березовського, Артемія Веделя та Дмитра Бортнянського. Діяльність цих композиторів є однією з вершин вітчизняної професійної музики епохи бароко - класицизму.
Одним з найвідоміших хорових концертів є концерт Березовського "Не отвержи мене во время старості".
В концерті чотири частини:
1."Не отвержи мене во время старості".
2."Яко реша вразі мої мне , й стригущіе душу мою".
3."Боже мой , не удаліся от мене".
4."Да постидаються та щезнуть оклеветающіє душу мою".
Послухайте фрагменти концерту:
Одним з найвідоміших вокально- хорових творів В. А. Моцарта є "Реквєм".(заупокойна меса).
Послухайте один з номерів Реквієму"Лакрімоза"(що означає сльозний).
Запам'ятайте:
Каденція(від лат."завершальний) - віртуозне соло в інстру-
ментальному концерті або вокальній п'єсі (напри-
клад, оперній арії).
Концерт - жанр хорової та інструментальної музики.
Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/yud-jmzy-ude
Тема уроку:"Музика в кіно".
(продовження).
Джон Вільямс - сучасний американський композитор, став п'ятикратним лауреатом премії "Оскар", трикратним премії Grammy за музику до фільмів. Співпрацював з Стівеном Спілбергом у роботі над фільмом "Щелепи", написав музику до фільму "Зоряні війни", "Індіана Джонс", "Один дома" та багато інших .
Послухайте саундтреки до фільмів з музикою Джона Вільямса.
Зоряні війни.Список Шиндлера. Гаррі Потер. Супермен.
Сучасні кінофільми часто створюють на основі мюзиклів.
Зрозуміло , що значення музики в такому фільмі набагато важливіше, ніж у звичайному.
Кінофільм "Звуки музики" американського режисера Роберта Уайза (1965) вважається класичним мюзиклом. Автор музики - композитор Річард Роджерс.
Запам'ятайте: Кіномистецтво - вид художньої творчості ,
що сформувався на технічній основі кінема-
тографії, синтез мистецтв - літератури, театру,
образотворчого мистецтва і музики.
Мюзикл - музична вистава , в якій на основі
літературного сюжету поєднуються виражаль-
ні можливості музичного , хореографічного,
драматичного та оперного мистецтва.
Саундтрек - (звукова доріжка ) - музичне
оформлення будь-якого матеріалу, наприклад,
кінофільму. мультфільму, мюзиклу, телепереда-
чі, комп'ютерної гри, книги.
Тапер - музикант, зазвичай піаніст, який супро-
воджував своїм виконанням танці на вечорах,
балах, згодом - німі фільми.
Читати підручник , слухати музику, дивитися відео.
Наука та техніка розвивається дуже швидко. Це вносить зміни у розвиток мистецтва. Дуже часто звучить музика у виконанні електронних інструментів. Музика осучаснена новітніми технологіями. Це електрогітара, електроскрипка, електроарфа, електропіаніно (цифрове).
З появою електронно-акустичної апаратури виникають нові можливості для композиторів і виконавців. Зароджується новий напрям мистецтва - електронна музика.
У наш час електронні інструменти активно використовують-ся в сольному та ансамблевому виконані.
Наприклад, румунський жіночий квартет Amadeus , у репертуарі якого популярна класична , а також танцювальна, фольклорна і джазова музика. В цього ансамблю 150 мільйонів переглядів на ютуб.
Найпоширенішим електронним музичним інструментом є синтезатор. Синтезатор у вигляді корпусу з клавіатурою називають клавішним. Його різновид - домашній синтезатор, який доступний навіть дитині. Синтезатор , виконаний у вигля-ді корпуса із клавіатурою, називається клавішним.
Синтезатор , виконаний у вигляді корпуса без клавіатури, називається звуковим модулем, який управляється від зовнішніх MIDI-пристроїв (MIDI- клавіатури, секвенсера, або іншого синтезатора). Клавішний синтезатор , облаштований вбудованим секвенсером, називають робочою станцією.
До електронних інструментів належить драм-машина, здатна відтворювати звуки ударних інструментів.
Легендою музичної електроніки і лідером електронної музики вважається німецький композитор Карлхайнц Штокгаузен. Про цього композитора прочитайте на стор. 230 підручника.
Послухайте Саундтрек з к/ф "Пірати Карибського моря" Джона Уільямса.
У наш час набуває поширення нове явище сучасної медіакультури - подкастинг, який має різновиди:аудіокаст, відеокаст,скрінкаст. Це технічні засоби створення і поширення в інтернеті медіафайлів, які можна слухати онлайн або заванта-жувати на свої пристрої (комп'ютери, медіапрогравачі).
Запам'ятайте: Електронна музика - музика, створена з ви-
Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/iye-ycxn-isa
Тема уроку:"Вчимося малювати
Петриківський розпис".
Сподіваюсь, що ви приготували папір, пензлик та фарби. Сьогодні ми потренуємось виконувати традиційні елементи "петриківки".
Заходите у підручник . На сторінці 14 підручника є завдання. Виконуємо його зараз разом. Якщо зараз не получиться з яких-будь причин. то виконайте його пізніше , сфотографуйте та вишліть мені на VIBER 0962813
Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/hem-gvkz-adk
Тема уроку:"Зустріч жанрів в одній картині".
Я сподіваюсь, що ви заходили до мене у блог, прочитали тему та вам сподобалися картини, які ви там побачили. Сьогодні продовжимо тему про зустріч жанрів.
Рауль Дюфі також намалював блакитну вазу з квітами в затишній кімнаті. Завдяки оточенню - контрастному колориту інтер'єру і яскравому літньому пейзажу, що проглядає у вікна, натюрморт "задзвенів" веселими барвами сонячного дня.
Давид Бурлюк "Натюрморт на тлі пейзажу".
Рауль Дюфі "Блакитна ваза в затишній кімнаті".
Порівняйте квіткові натюрморти Д. Бурлюка і Р. Дюфі. У чому їх схожість і відмінність? Визначте , ознаки яких жанрів доповнюють головну дійову особу картини - вазу з квітами. Поясни ефект дзеркала у композиції інтер'єру.
Щоб зафіксувати свої спостереження , вивчити й опрацювати певний образотворчий мотив , художники застосовують швидкі малюнки : начерки, ескізи, етюди. Вони бувають лінійні і тональні. У процесі роботи над картиною живописці можуть виконувати безліч підготовчих робіт, які у великих митців нерідко набувають самостійного значення і цінності.
Якщо ви звернули увагу, то портрет недомальований. Це є етюд.
Етюд - твір живопису допоміжного характеру та обмеженого розміру, цілком виконаний з натури. Етюди можуть бути засобом вивчення природи , удосконалення майстерності навчальними вправами. Зазвичай вони слугують матеріалом для майбутньої картини, як, наприклад , етюди окремих дерев, листя та інших деталей, що цікавлять пейзажиста. Етюд вимагає ретельного малюнка, точного і вірного за масштабом і у відношеннях між елементами. На відміну від вільно виконаних ескізів або начерків (рисунків - натяків), що окреслює загальні риси зображуваного, в етюдах докладніше опрацьовують-ся характерні ознаки форми, кольору, світла майбутньої композиції
Запам'ятайте: Тональність (від фр. -тон, забарвлення) -
Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/wkc-vuow-pwc
Тема уроку:"Українське кіно".
Українське кіно , як і кіно в усьому світі , розвивалося у напрямах : ігрового, неігрового та анімаційного. Самобутнім і неповторним явищем українського кінематографа є поетичне кіно. Воно народилося в 60-х роках минулого століття і засвідчило розвиток власної кіномови , що грунтується на можливостях мистецтва не словесного , а саме візуального. До поетичного кіно належать фільми "Тіні забутих предків", "Криниця для спраглих", "Вечір на Івана Купала", "Білий птах з чорною ознакою", "Вірність", "Камінний хрест", "Довгі проводи". та ін.
Найвагоміше досягнення поетичного кіно в тому, що воно звернулося до осмислення непересічних цінностей : патріотизму, моральних та естетичних скарбів, що викристалізувалися у свідомості й пам'яті народу впродовж віків і постали перед загрозою знецінення. Усвідомлювало-ся , що треба рятувати душу своєї нації , душу народу.
Фільм "Тіні забутих предків" (1964) режисера Сергія Параджанова - поетична повість на межі реальності й казки, дійсності й уяви, достовірності та фантазії. Цей фільм стоїть у ряду загальновизнаних шедеврів світового кіно.
На сторінці 113 підручника прочитайте самостійно про історію українського кіно.
Протягом останніх років український кінематограф упевнено крокує вперед . здобуваючи визнання на світових кінофорумах. Так. наприклад, у 2003 році на Берлінському кінофестивалі (Берлінале) український анімаційний фільм "Йшов трамвай дев'ятий номер " (реж. Степан Коваль) отримав "Срібного ведмедя" , а короткометражні стрічки "Подорожні"(2005, реж. Ігор Стрембіцький) та "Крос"(2011, реж. Марина Врода) отримали Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю.
Фільми останніх десятиліть : "Брати. остання сповідь", "Плем'я", "Незламна", "Поводир", "Той. хто пройшов крізь вогонь", " "Будинок з башточкою"."Лебедине озеро. Зона", "Аврора". та ін.
Уже багато років тішать глядачів твори українського анімаційного кіно: "Жив - був пес",, "Пригоди капітана Врунгеля", "Крила", "Солом'яний бичок", "Чумацький шлях", "Лис Микита", "Микита Кожум'яка" і, звісно, "Як козаки...".
З-поміж українських режисерів найвідоміші Олександр Довженко, Сергій Параджанов, Юрій Іллєнко, Кіра Муратова, та ін. Серед видатних акторів - Ада Роговцева, Богдан Ступка, Наталія та Ольга Сумські та ін.
Українське кіно - це особливі кінострічки. У них історія нашого народу, вони оповідають про людей. які нібито живуть поруч з нами . У фільмах сяють українські кінозір-ки , творять картини українські режисери. Це наша гордість і наша надія.