Тема уроку Підсумковий урок.
Давайте пригадаємо.
Співайте, відпочивайте, купайтеся, смакуйте фрукти та морозиво.
Зустрінемось 1 вересня.
Ура ! Канікули !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Тема уроку Підсумковий урок.
Давайте пригадаємо.
Зустрінемось 1 вересня.
Ура ! Канікули !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Тема уроку: Перевіряю свої досягнення.
Вітаю вас, ваших батьків і вчителів. Закінчився цей дуже складний навчальний рік.
Відпочивайте, купайтеся, спіть досхочу, ласуйтеся фруктами та морозивом, дивіться фільми, мультики, читайте книжки, грайте у комп'ютерні ігри, набирайтеся сил.
Зустрінемось 1 вересня.
Гарного відпочинку.
Ура! Канікули!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Підсумковий урок .
Тема уроку:"Наші - найкращі".
Подивіться ці відео .
Ми закінчили курс предмета "Мистецтво". Сподіваюсь, що на наших уроках ви узнали багато цікавого та корисного. Можливо те, що ви узнали на моїх уроках вам стане в пригоді.
Бажаю вам гарного відпочинку, удачі, широкого життєвого шляху та щастя.
Тема уроку:"Хочу знати свою країну".
Дорогі мої , учні. Ми закінчили навчальний рік. Складний, тривожний. На наших уроках я хотіла, щоб ви почули цікаву та корисну інформацію , яка вам в пригоді стане протягом подальшого життя. на цьому кроці я хочу показати мультфільми про українських мистців, яких знає весь світ.
Наші аніматори створили серію(та продовжують створювати) мультфільмів , яка має назву "Книга - мандрівка . Україна ". Я записала декілька з них у яких розповідається про митців , яких знає весь світ.
Подивіться їх , а якщо зацікавитесь , то влітку переглянете усі.
Тема уроку:"Хочу знати свою країну".
Дорогі мої учні. Ось і підійшли ми до фінішу 5 класу. Навчальний рік був дуже складний із тривогами, бомбардуван-ням, уроками online. На уроках мистецтва я хотіла , щоб ви почули багато корисної та цікавої інформації, яка вам у пригоді стане у вашому подальшому житті. На цьому уроці я хочу показати мультфільми про українських митців , яких знає весь світ . Нам є ким і чим пишатися. Просто подивіться .
Тема уроку:"Наші - найкращі".
Мої вітання всім. Підходить до завершення цей складний навчальний рік. Ми з вами виконали програму, заплановану на цей період. Хтось навчався старанно, хтось ні. Я сподіваюсь , що вам було цікаво та корисно отримати інформацію , яку я давала вам на уроках.
Сьогодні я хочу розповісти про те, що мене особисто хвилює останні два роки . Не буду робити довгої прелюдії, а просто подивіться відео.
Наші - найкращі !.
Бажаю всім гарного відпочинку і хочу зустрітися 1 вересня у школі віч-на-віч без тривог , війни та online.
Дякую за спілкування . Пока.
Тема уроку:"Карнавальні костюми,
маски, образи".
Як створюється театральний та кінообраз? Існують певні правила. Навіщо потрібен грим, маска?
Давайте подивимся відео.
Костюм і маска - невід'ємні атрибути театру. Вони сприяють
миттєвому перевтіленню на потрібного персонажа , на будь-яку зображувану істоту. Пам'ятаєте , пара античних масок - весела і сумна або трагічна і комічна, - стала всесвітнім символом театру. І хоча тепер маски нечасто використовуються у театральних виставах , проте без них не обходиться жоден маскарад чи карнавал.
Ми вже знаємо про Венеціанський карнавал. Театральна маска стала його своєрідним символом. Головний конкурс цього свята - конкурс на кращу маску, яку обирають зазвичай у фіналі свята.
На венеціанському карнавалі склалися певні" правила гри" : персонажу в костюмі й масці не бажано розмовляти дозволено спілкування лише мовою жестів. Для створен-ня необхідного карнавального образу застосовують грим.
На сторінці 246 самостійно прочитайте про історію гриму.
актора за допомогою гримувальних ма-
сок , пластичних наклейок, перуки , зачіс-
ки тощо. Також це фарби для гримування.
Маска - предмет , що накладається на
обличчя (або надягається) для змінення
зовнішньості ; має прорізи для очей.
Виготовляються з різноманітних матеріа-
лів : дерева, металу, гіпсу, тканини, шкіри,
пап'є - маше і багатьх інших.
Читати підручник , дивитися відео.
Тема уроку:"Перевіряю свої досягнення".
Дивимся . Буде цікаво та корисно. Пишаємось українцями . Наші - найкращі.
Тема уроку:" Мистецтво , яке люблять усі.".
Діти. Ми великі молодці, тому , що ми виконали програму 6 класу. Пропоную відпочинок.
Діти. Хто не виконав тестові роботи за II семестр не забувайте. що на наступному тижні учителі виставляють оцінки.
Тема уроку:"Українські художники,
які чомусь звуться російськими".
На попередньому уроці ми подивилися відео про відомих українських музикантів , яких росія чомусь називає своїми. Подивіться відео про вкрадених українських художників.
Т. Шевченко, Боровиковський, Крамський, Бурлюк, Малевич... Цей список складається з багатьох всесвітньо відомих імен і всі вони українці.
Подивіться це відео та пишайтеся нашою культурною спадщиною.
Сподіваюсь, що вам було цікаво, а особливо - корисно. Домашнього завдання не задаю. У кого є борги з домашніх завдань за II семестр - виконайте.
Тема уроку:" Нові форми існування відомих
творів".
Розвиток кінематографа й телебачення сприяв активній популяризації мистецтва. Зокрема . стали доступними для великої глядацької аудиторії різноманітні мистецькі події , що відбуваються в світі. Фестивалі, театральні прем'єри, концерти класичної або естрадної музики, які ми хотіли б відвідати , але через великі відстані чи інші обставини не можемо цього зробити, саме завдяки телебаченню приходять до нас.Ці всі заходи можна передивитись у прямій трансляції чи в запису.
Інтернет є потужним засобом впливу в сучасному медіапросторі і має великі можливості для підвищення інтересу користувачів до мистецької спадщини.
Дуже часто по телебаченню транслюються вистави у формі екранної версії - адаптації. Спектакль знімають заздалегідь на сцені театру ; режисер готує його до виходу на екран, активно застосовуючи засоби кіно - плани, ракурси, монтаж тощо та художні прийоми телемистецтва.
Іншими формами "нового життя" театрального твору є екранізація та створення оригінальних екранних творів спеціально для теле- чи кіноекрана.
Сутність екранізації полягає у відтворенні режисерського прочитання існуючого сценічного твору за допомогою художніх прийомів кінематографічного та телевізійного мистецтва - тобто зйомці кіно- чи телефільму за сюжетом і музикою відомої вистави(балету, опери. мюзиклу тощо). До цієї форми належать і мультиплікаційні версії відомих сценічних творів.
В українському кіно перші оперні екранізації з'явилися ще на початку його розвитку - "Наталка Полтавка"(1936) та " Запорожець за Дунаєм"(1937) режисера Івана Кавалеридзе . Ці українські опери не раз екранізували різні режисери.
Тема уроку:"Повторення та закріплення".
Ми з вами великі молодці. Все , що потрібно було вивчити за цей навчальний рік ми пройшли. сьогодні я пропоную вам просто на уроці відпочити.
Завдання я вам не задаю. Гарного вам дня.
Тема уроку :"Карнавал крокує по планеті".
2011рік , Львів. Костюмована хода під час відкриття театрального фестивалю "Золотий лев".
Тема уроку:"Реалізм у мистецтві.
"Правда життя ", або реалістичний
стиль у мистецтві.".
На відміну від романтиків , представники реалізму вважали , що об'єктом мистецтва живопису можуть бути лише предмети , видимі й відчутні для художника, а тому на їхню думку , митцю не варто малювати те, чого він не бачив, і давати волю своєї уяви. Звернення до сучасності у всіх її проявах з опорою , як проголошував Еміль Золя , на точну науку стало основною вимогою цього художнього стилю.
У мистецтві з'являється новий герой - людина праці, замальовується її побут, життя і діяльність.
Француз Франсуа Міллє був одним з перших серед художників, хто обрав повсякденне життя селян провідною темою своїх живописних полотен. Особливістю його творчості було прагнення до типізації своїх героїв , тобто створення збірного образу.
Розгляньте ілюстрації картин Ф. Міллє " Збирання колосків " та "Сіяч"
2. У чому особливість композиції твору?
3. Поміркуйте , чому автор наблизив фігури жінок до
глядача, але не показав виразу їхніх облич ?
4. Якому настрою відповідає колорит?
5. Кого на вашу думку , прагнув зобразити Ф. Міллє на
картині "Сіяч"- конкретного селянина чи образ людини життя якої є частина землі, по якій вона йде?
На картині живописця Івана Карамзіна - господар пасіки.
Карамзін "Пасічник".
Поміркуйте , які думки сповнюють кожного з
портретованих.
Розгляньте ілюстрації до картин О. Венеціанова "Селянка за вишиванням" та " Женці ".
Тема уроку:"Фотомистецтво: мандрівка без кордонів і меж".
Фотомистецтво або художня фотографія - це захоплююча галузь творчості , перший "технічний" вид мистецтва, що виник на основі досягнень у науці(фізиці, хімії. оптиці). Фотограф створює візуальні образи за допомогою технічних засобів - фотоапаратів , а нині також смартфонів. Історія винахідництва фотографії цікава і суперечлива , особливо щодо першості її відкривачів.
Термін "фотографія " першим вжив англійський астроном Джон Фредерік Вільям Гершель(1839). Першим методом фотозйомки за допомогою камери обскура вважають дагеротипію. Він названий за ім'ям одного з винахідників фотографії Луї Жака Манде Дагера.
Порівняйте з камерою сьогодення. Фотографія - це твори мистецтва . Художній задум, авторський погляд і, звісно , спеціальні знання. До них насамперед належать елементи мови фотомистецтва: композиція , світлотінь, колір, ракурс. Ці основні засоби художньої виразності притаманні також графіці й живопису , як і жанри портрету чи пейзажу, поширені у фотомистецтві.Важливе уміння фотографа вибирати вдалий ракурс зображення .
Тема уроку:"Жанри в мистецтві мультиплі-
кації. (продовження).
В анімації багато часу приділено технічним елементам і прийомам створення динаміки подій, активності дій персонажів, які рухаються (бігають, стрибають, літають тощо), володіють виразною мімікою і жестами. Художники - аніматори використовують різні художні техніки , щоб вдихнути життя у своїх героїв. На студії Walt Disney Animation Studions створили 12 принципів анімації . Ці принципи можуть бути вкрай корисними для ігрової індустрії. Якщо хтось хоче стати геймдизайнером , то треба ознайомитися з цими секретами самостійно.
Раніше мультфільмів українського виробництва було не так і багато. проте тепер є чудова нагода дивитися саме вітчизняні стрічки , щоб краще пізнавати історію і культуру . традиції свого народу. "Книга - мандрівка . Україна" - перший український мультсеріал . заснований на реальних подіях і нереальних пригодах.
Український повнометражний анімаційний фільм "Мавка. Лісова пісня " стартував у прокаті в усіх кінотеатрах нашої країни.
Запам'ятайте: Геймдизайнер - спеціаліст , відповідаль-
ний за розробку правилі змісту ігрового
процесу створюваної відеогри. Роль гейм-
дизайнера аналогічна ролі режисера в кіно.
Геймдизайнер повинен вміти донести своє
бачення гри до інших.
Читайте підручник, дивіться відео. Повторіть теми за II семестр.
Тема уроку:" Музей, картинна галерея: збереження, презентація і популяризація мистецької спадщини".
"Без минулого немає майбутнього" - ця істина часто - густо забувається. Зберегти культурну спадщину, зробити її загальнодоступною , щоб долучити до загальнолюдських цінностей, зокрема. молоде покоління, - ось мета , для досягнення якої. здійснюються різноманітні державні (і міждержавні) програми, заходи, створюються музеї, мистецькі галереї бібліотеки, архіви тощо.
Англійський письменник, художник і теоретик мистецтва Джон Раскін говорив:"Великі нації пишуть свою автобіографію у трьох книгах - у книзі слів, у книзі справ і в книзі мистецтва, але лише остання заслуговує на повну довіру".
Заглянемо в третю книгу. Історичні, археологічні, літературні, архітектурні, містобудівельні, ландшафтні й мистецькі цінності,
успадковані людством від попередніх поколінь - це культурна спадщина.
Історичний центр м. Львів.
Найцінніші зразки культурної спадщини перебувають під охороною ЮНЕСКО. Список цієї організації складають близько тисячі найменувань пам'яток з усіх континентів світу. Це - храми, парки, заповідники та навіть цілі історичні центри міст. В Україні є такі об'єкти Світової спадщини ЮНЕСКО: Софійський собор та Києво-Печерська лавра в м. Києві, ансамбль історичного центру м. Львів, резиденція митрополитів Буковини і Далмації( нині Чернівецький університет), дерев'яні церкви Карпатського регіону Польщі та України, Херсонес Таврійський.
Картини й літературні твори , архітектурні споруди та скульптурні пам'ятки, нотні записи та кінострічки, дійшли до нас завдяки праці багатьох людей, які зберігали та охороняли всі ці культурні феномени.
Для збереження , презентації, популяризації мистецьких надбань існують картинні галереї. Найвідоміші з них - Лувр, Дрезденський Цвінгер. Прадо та ін.
У центрі Києва розміщено Національний художній музей України архітектора В. Городецького.(1899р).
Сьогодні завдяки активному розвитку мультимедійних технологій музеї почали застосовувати їх можливості в сучасній музейній практиці.
У багатьох музеях функціонують сенсорні інформаційні кіоски, які надають всім бажаючим будь-яку інформацію щодо колекцій музею.
Зручним для відвідувачів музею є електронний гід(зокрема аудіогід). Одним із варіантів електронного гіда є дисплей у вигляді окулярів.
На багатьох експонатах , ми дедалі частіше помічаємо QR-код. Це двомірний штрих-код, що містить різну інформацію , яку зчитують за допомогою спеціальних сканерів і камер мобільних телефонів.
Музеї художні - музейні заклади ,колекції та експозиції яких відображають історію і сучасний стан образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва. Виділяють такі типи цих закладів : музеї широкого профілю (живопис, графіка, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво); музеї, присвячені одному з видів мистецтва (картинні галереї); музеї, присвячені відомим художникам (зокрема , меморіальні музеї).
Пам'ятка культури - визначна споруда , археологічний об'єкт або витвір мистецтва , що є частиною культурного надбання країни , людства загалом( пам'ятка історії, літератури,
мови, права тощо) і охороняється законом. Залежно від наукової , історичної і художньої цінності пам'ятки культури бувають світового , державного і місцевого значення. В Україні враховується понад 160тис. пам'яток культури.
Художня галерея - тип художнього музею.
ЮНЕСКО(англ.United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization. UNESCO)- міжнародна організація , спеціалізована установа Організації Об'єднаних націй з питань освіти, науки, і культури, яка при співпраці своїх членів - держав сприяє розвитку національної культури, охорони пам'яток культури тощо.
Читайте підручник стор. 139-153.
Зробіть тест.
Тема уроку:"Сплетіння муз в єдиному
акорді: кольоромузика".
Музика і живопис... Такі різні види мистецтва, але між ними дуже багато спільного. Видатний художник Мікеланджело говорив , що гарний живопис є красива музика. В підручнику на стор. 223 роздивіться картину Жозефіни Уолл "Чарівна флейта". Спробуйте зануриться в музику , що" звучить " у кольорах і образах.
Деякі люди мають вроджену здатність "бачити" музику в кольорах. Такий слух мали М. Римський - Корсаков, О. Мессіан, О. Скрябін, М. Чюрльоніс.
Композитор Скрябін, коли писав свою симфонічну поему "Прометей" написав у партитурі слово "світло" і під час виконання на сцені зал наповнювався різнокольоровим світлом. Цей напрям синтезу (поєднання) мистецтв дістав назву кольорова музика.
Тема уроку:"День вишиванки в Україні".
Тема уроку:"Д
ень вишиванки
Тема уроку :" Епоха видатних особистостей".
В епоху романтизму на арену музичної культури виходить новий тип митця - блискучий виконавець на інструменті. У царині фортепіанної музики таким музикантом -віртуозом був Ференц Ліст, а в мистецтві скрипкової гри -Ніколо Паганіні.
Вершиною творчості Н. Паганіні називають 24 каприси для скрипки соло. Кожна п'єса - це своєрідна музична картинка . Одна з них зображує сцену полювання , інші- мініатюрний марш, гумористичний епізод тощо. Увінчує цикл твір на відому тему , близьку до народної тарантели.
Послухайте Ніколо Паганіні. Каприс №24 для скрипки соло.
Послухайте Ніколо Паганіні- Ференц Ліст. Етюд № 6 ля мінор (варіації). Під час слухання прослідкуйте за змінами теми у варіаціях.Пригадайте, що таке аранжування, обробка, транскрипція, оркестровка. інструментовка в музичному мистецтві.
До кращої частини спадщини Ференца Ліста належить його фортепіанна творчість. Сам Ліст зізнавався , що фортепіано для нього те саме , що "для моряка його фрегат , для араба - його кінь". Митець збагатив звучання фортепіано , розширив його технічні можливості. Завдяки симфонічному розмаху й несподіваним колористичним ефектам інструмент зазвучав , як цілий оркестр.
Послухайте Етюд Ференца Ліста "Мазепа".
Романтизм у європейському живописі яскраво представлено у творчості французького художника Ежена Делакруа . У своїх полотнах він висловив дух волелюбності , активної дії , пристрасно й темпераментно закликав до прояву гуманізму. Романтичні ідеали , політичні погляди й моральні принципи художника виявляються в зображенні народу , який бореться за свою Батьківщину.
Картину Е. Делакруа " Свобода, що веде народ" можна назвати маніфестом революційних парижан: жінка з французьким прапором у руці, що закликає усіх захисників барикади на вирішальний бій , символізує народ, що повстав. Справа від неї- хлопчик, біля ніг - поранений юнак із червоною пов'язкою на голові. Картина утверджувала непереможність революції й закликала всі передові сили Франції на боротьбу за Свободу.
З непорушною вірою в людину , у непроминальність прийдешньої свободи та перемоги правди на землі входив у життя і мистецтво Тарас Шевченко.Саме в епоху романтизму проходило становлення його як художника, поета і громадянина.
Навчаючись у Петербурзі, Великий Кобзар отримав класичну освіту, проте його графічні й живописні твори- портрети, пейзажі, міфологічні, історичні та побутові сцени- були цілком охоплені духом романтизму.
Хороший портретист за зовнішністю людини вгадує її внутрішній світ і знаходить потрібні засоби для передачі його в своєму творі. Для глибшого художнього розкриття душевного стану та духовного світу своїх героїв Шевченко звертався до світлотіні як потужного виразного образотворчого засобу.
Романтичний дух часу, так яскраво виражений у поезії Т. Шевченка, вніс і в його картини елементи життєвого драматизму. Подорожуючи Україною, митець задумав створити збірку офортів "Живописна Україна". Проте реалізувати йому вдалося лише одне видання із шістьма естампами. Два з них -"видубицький монастир" та "У Києві"- зачаровують глибиною простору й мінливими світлотіньовими ефектами.
На високий щабель в українському малярстві підносить Шевченко побутовий жанр , якому майстер надав особливої колоритності та описовості. Складається враження , що він не малює , а "розповідає" фарбами цікаві історії з народного життя. Яскравим прикладом такої "розповіді" є картина "Циганка- ворожка".