Тема уроку:"Телебачення : реальний та ілюзорний світ"
У радянському фільмі " Москва сльозам не вірить" був такий епізод: за столом сидять декілька людей і розмовляють на тему "що таке телебачення".(дія відбувається в кінці 50-тих років XX -го сторіччя).
Один з розмовників говорить про те, що пройде якийсь час і телебачення заполонить весь світ. В фільмі , за столом, всі засміялися і не повірили йому. Але минув час і ми бачимо ,що він був правий.
Екран заполонив наше життя і ми навіть не уявляємо існування без нього.
Нині телебачення є могутнім засобом масової інформації. Воноє послідовником попередніх видів ЗМІ: преси , фот ографії, радіо. Крім того з'явився Його Величність Інтернет.
Телебачення здійснюють телерадіоорганізації, що створюють або комплектують телепрограми і телепередачі та росповсюджують їх за допомогою технічних засобів мовлення.
Телебачення не тільки засіб масової інформації, це й вид творчості. що має свою специфічну художню мову.
Телебачення , як і кінематограф, щонайперше сприймаються зором, і часто залежить від якості візуального оформлення ефіру. Відповідно концепції передачі створюється дизайн студії підбирається колір декору , одежа ведучого організація простору .(пригадайте , що таке дизайн).
Під час перегляду різних телепрограм зверніть увагу на дизайн студії, кольорове та світлове рішення , одяг ведучих тощо.
Дуже важливим художньо- виразовим засобом на телебаченні є звук., який існує у трьох формах: слово, музика і шуми, які можуть звучати в кадрі і поза кадром. Пригадайте свої улюблені телепередачі. Яка музика є їх візитівкою?
На телебаченні працюють люди різних професій адже сьогодні воно є не тільки засобом трансляції. На телестудіях створюютья оригінальні , суто телевізійні художні продукти , наприклад телемости, відеокліпи. телепередачя. телереклами, телешоу, телесеріали, над якими працюють сценаристи, режисери, актори, звукорежисери.освітлювачі та інші фахівці кіно й телебачення.
Шановні учні . Вам потрібно прочитати підручник стор.128-133. Слідуючий урок я продовжу. а потім будуть творчі завдання та тестові перевірки.