воскресенье, 3 сентября 2023 г.

7-а; 7-б клас на 04.09.2023р.

                  

     Доброго дня , мої шановні , мої любі учні. Ми сіли з вами за наші умовні парти цього року у дуже складний час. Ви повинні розуміти , що зараз кожен з нас робить свою справу : ЗСУ боронить нас і не дає знищити нашу Державу, ваші батьки складають для вас умови, які допомагають вам не відчувати складностей сьогодення. Ваш фронт- це ваше навчання . Не підведіть їх. Пам'ятайте, що ви живете в найкращій країні, що ви- українці, що ваші знання допоможуть нашій країні після Перемоги відбудуватися та стати іще красивішою та сильнішою ніж до війни. 

     Отже починаємо.

      Тема "Мистецтво у нашому житті".

               "Діалог народного мистецтва із

                сьогоденням".

    Тема уроку:"Петриківський розпис- мис-

                          тецький символ України".

   

     Є такий вираз: "Краса врятує світ". Там де виникає краса- починається мистецтво. І саме народним мистецтвом славиться Україна. Людина за своєю природою художник. В усе, що її оточує  і до чого торкаються її руки, вона намагається втілити красу.

     Творити і цінувати красу українці вміли здавна. Створюючи потрібні і корисні речі , вони обов'язково їх прикрашали. 

     Мистецтво створення побутових речей та їх художнє оздоблення має назву декоративно- ужиткове або декоративно- прикладне.

     У кожного народу є свої декоративно- ужиткові мистецтва, які обумовлені кліматичними умовами, навколишньою природою, народними традиціями. Ми - українці. На території України поширені такі види декоративно ужиткового мистецтва як вишивки , килимарство , ткацтво, різьблення, писанкарство, гутництво( скляне виробництво), гончарство, ковальство, витинанка, лозоплетіння, народне малярство (лубок) , розпис. Для виготовленняя таких виробів використовують глину, тканину, метал, папір. дерево. нитки. мінеральні фарби тощо. 

     Символом відродження природи у багатьох народів світу вважають писанку. Але якщо в інших народів роблять переважно крашанки, і, якщо і розмальовують їх, то дуже просто, в Україні писанкарство досягло найвищого рівня розвитку і стало окремим видом мистецтва, а писанка стала одним із кульурних символів України. Тож не дивно, що в місті Коломиї Івано- Франковської області існує музей писанки, будівля якого відтворює форму великоднього дива , а в Канаді українські емігранти вшанували писанку , встановивши їй пам'ятник.

 



   

     В усьому світі відомий український петриківський розпис. Його можна назвати своєрідним символом - візитівкою українського декоративно- ужиткового мистецтва. У 2013 р. петриківський розпис було включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Характерною особливістю петриківського розпису є переважанні рослинних візерунків(здебільшого квіткових) і створення фантастичних, неіснуючих в природі форм квітів , наприклад" цибульки" або "кучерявки". Широке застосування в цьому розписі має зображення калини. Інколи квіти та ягоди поєднуютья з птахами. Традиційним для" петриківки" є жар-птиця. Усі зображення розписів є стилізоване.



         Кожен рік у Петриківці проводився ярмарок і ми (наша шкільна їдальня ) завжди приймали участь у цьому ярмарку. Ми одвозили на ярмарок нашу булочку.

     Мистецька скарбничка.

     Декоративно- ужиткове мистецтво- різновид декоративного мистецтва, пов'язаний зі  створенням і художнім оформленням виробів побуту.

     Стилізація- це спрощення( узагальнення) зображення зі збереженням загальної форми.

     Мотив- ідея, тема, малюнок, що повторюються; у декоративно-прикладному мистецтві - основний елемент композиції.

    Символ - уявний знак певних ідей, понять , явищ.

     Прочитайте підручник стор.10-16.

Підручник тут

Спробуйте відповісти на питання в цьому параграфі.

     

    

   

     

Комментариев нет:

Отправить комментарий