Тема уроку:" Велике українське сімейство".
На відміну від симфонічного оркестру , оркестр народних інструментів складається з інструментів , які кожна нація вважає частиною своєї духовної культури.
Історія оркестру народних інструментів починається , мабуть. відтоді, коли музиканти під час народних свят звеселяли слухачів веселими . запальними танцями , об'єднавшись у невеличкі ансамблі. Таких музикантів називали троїстими музиками. Вони грали на бубоні , скрипці, цимбалах.
Минали роки, маленьки ансамблі перетворилися на оркестри народних інструментів, що містили різну кількість(до 400 музичних інструментів.
Оркестри народних інструментів за складом можуть бути однорідними або мішаними. Більшість інструментів оркестру - національні: сопілка, ліра. цимбали, бубон, бандура, кобза, басоля, свиріль, козобас, сурма, бугай, флояра , рубель. качалка.
Варто згадати про інструменти , що за походженням не є українськими, які застосовують епізодично: домру. балалайку, баян.
Отже , оркестр народних інструментів-колектив музикантів , які грають на народних інструментах .
У виконанні оркестру народних інструментів послухаємо Ноктюрн українського композитора М. Калачевського.
Французьке слово nocturne, як і італійське notturno, у буквальному перекладі означає "нічний". У музиці цей термін з'явився у XVIII ст. Тоді ноктюрнами називали твори, призначені для виконання вночі на відкритому повітрі.
У музиці ноктюрн -камерно- інструментальна музика; невеликий ліричний твір задумливого , мрійливого характеру.
Яке враження на вас справила ця музика?
Завзяті та душевні , ліричні та жартівливі українські народні пісні ви почуєте у "Віночку українських народних мелодій" у виконанні оркестру народних інструментів.
Які інструменти звучать?
Продовжуємо розучувати пісню Наталії Май "Червона калина".
Комментариев нет:
Отправить комментарий