Тема уроку:"Пейзаж у живописі".
Космонавти стверджують , що із космосу наша планета здається блакитного кольору. Ми , мешканці планети Земля, милуємось різнобарв'ям Землі. Море-аквамарин; небо- блакить; пустелі- золото; поля, ліси- смарагд...
Одним із важливих завдань у композиції пейзажу є створення ілюзії глибини простору.
Для передачі глибини простору площину картини розділяють на плані: передній, середній і дальній, або перший, другий тощо.
На сторінці 146 підручника розгляньте репродукцію картини Миколи Глущенка "Київ восени". Роздивіться цю репродукцію з точки зору розділення на плани.
Організувати простір у пейзажі допомагають знання законів перспективи- лінійної та повітряної.
Правила лінійної перспективи:
паралельні лінії, що віддаляються від спостерігача вдалину, зближуються і сходяться в одній точці- точці сходження, яка перебуває на лінії горизонту(пригадайте дорогу або рейки поїзда, що йдуть вдалину);
однакові за розміром предмета та об'єкти при віддаленні від спостерігача здаються меншими(наприклад, дерева вздовж дороги). Приклади на стор. 147.
Правила повітряної перспективи:
предмети першого плану є чіткими й контрастними, вони детально промальовуються , зображуються яскравими, насиче-ними кольорами;
предмети другого плану виглядають тьмяними, розмитими, промальовуються більш узагальнено, набувають холодних відтінків- від блакитного до фіолетового. Приклад на сторінці 147.
Запам'ятайте: Горизонт(від грец.- у перспективі), лінія горизонту- уявна лінія, що умовно відділяє небо і землю та є основою для правильної побудови багатопланової композиції.
Перспектива( від франц. - бачу наскрізь, уважно розглядаю)-спосіб зображення предметів навколишнього світу на площині , зумовлений їхньою віддаленістю від глядача.
Читайте підручник стор. 146-149.
Комментариев нет:
Отправить комментарий