Тема уроку:" Музика з телеекрану".
Легендарна "Смуглянка"- це пісня, що має дуже розгорнуту біогрфію. Про її історію та історію розвитку музики до кінофільмів , авторів цієї музики ми сьогодні дізнаємось.
Видатний українець , актор і режисер Л. Биков у стрічці" У бій ідуть лише "старі"(1973) розповів про тяжку працю льотчиків- винищувачів під час Другої світової війни. Окреме місцеЛ. Биков надав музиці: пісні, що були популярнимипід час війни("Вечірній дзвін", " Ніч яка місячна", "Дороги...", " За того хлопця", " В землянці" та "Смуглянка", яка пролунала на початку уроку), не просто супроводжували сюжет, а були дійовими особами фільму. Підтвердженням цьому - той факт, що до героя стрічки, який співав "Смуглянку" , зверталися за назвою цієї пісні: так пісенне ім'я стало другим ім'ям людини. Ще один приклад того, що музика - це дійова особа кіно, є пісні , створені відомим радянським композитором М. Тарівердієвим для фільму "Сімнадцять миттєвостей весни".
Слухаємо музику до фільму "Сімнадцять миттєвостей весни" М. Тарівердієва.
Проаналізуйте прослухані твори за планом на стор.177 підр.
Ознайомтесь з " музичними візитівками " теле та кінострічок на стор.177 і 178 підр.
Ознайомтесь з "музичним портретом" М. Тарівердієва на стор. 178 підр.
Прочитайте текст пісні "Повертайся живим" (муз."Kozak System", сестри Тельнюк , сл. І. Цілик) на стор.180-181 підр.
Послухайте пісню Б. Окуджави " Нам нужна одна победа"
Музика телеекрану- це композиторські твори, створені для кінофільмів, телесеріалів, мультфільмів. телепередач тощо, які супроводжують сюжет і є тлом головних сюжетгих ліній.
Розучуємо сьогодні пісню Н. Май" Спасибі вам. фронтовики"
Комментариев нет:
Отправить комментарий