Тема уроку:" Кінематографічні школи .
(продовження).
Якщо йдеться про американський кінематограф, здебільшого спадає на думку слово "Голлівуд". І справді Голлівуд -це гігантська кіноіндустрія, що росповсюдила свій вплив на весь світ. Щонайперше, голлівудські картини це- блокбастери із захопливими сюжетами, неймовірними спецефектами , безвідмовними монтажними прийомами тощо. Голлівуд має значний вплив і на кінематограф інших країн- його фільми задають моду в багатьох жанрах кіно. вибори сюжету, створенні іміджу фільму для рекламної кампанії.
Часто Голлівуд звинувачують у штампуванні однотипних фільмів, якісних, але знятих за стандартними рецептами, позбавлених нових. творчич ідей, будб-якого авторського стилю і розрахованих щонайперше на комерційний успіх. Незважаючи на це, голлівудські стрічки дуже популярні , адже реалізують саму суть кінематографа- видовище. Кінематографісти і продюсери насамперед ставляться до кіно як до способу самореалізації, вони захоплені історією картини , її персонажами і прагнуть створити якісний твір, розповісти історію за допомогою екрана. І , можливо . саме тому попри розмах американської кіноіндустрії в ній вдалося зберегти творче, художнє ставлення до процесу створення фільму.
Історично кінематограф Голлівуду- продюсерський , зорієнтований на створення касових фільмів для масового прокату. Випуск кожної голлівудської картини супроводжується великою маркетинговою підготовкою, адже прокатна доля фільму визначаєтся не тільки якістю картини , але й грамотністю маркетингової стратегії. І саме продюсер, крім організації виробництва фільму, розробляю рекламну стратегію, впродовж усього виробничого процесу. До моменту здачі фільму продюсерський колектив уже чітко уявляє , що в картині може максимально зацікавити майбутнього глядача і як найкраще презентувати новий проект аудиторії.
Рекламна кампанія продумується продумується до найменших деталей. Найважливішим етапом у ній є виробництво відеороліків(трейлерів). що планується запускати на телебаченні . Виробництво трейлерів у США вже давно є окремим мистецтвом , існують навіть спеціальні кінокомпанії, так звані трейлерхауси , що займаються виключно монтажем трейлерів до фільмів.
Але американське кіно - це не тільки кіноіндустрії Голлівуду, це й розвинута система незалежного кіно (культові стрічки , творчі експерименти тощо). яке створили ентузіасти без залучення великих кінокомпаній. У цих фільмів зазвичай меньші бюджети і вони рідко стають блокбастерами. Ці кінороботи - від стрічок , увінчаних "Оскарами", до суперечливих картин.
Видатні досягнення були і в американському анімаційному кіно. Одну з найбільших корпорацій індустрії розваг у світі-The Walt Disney Company(Волт Дісней Компані)- заснували в 1923році брати Волтер і Рой Діснеї.
Великої популярності набули повнометражні анімаційні стрічки Діснея " Білосніжка і семеро гномів", "Піноккіо". Свідченням визнання титанічної праці мультиплікаторів була нагорода "Оскар", присуджена музиці Лі Харлайна , Поля Сміта і Неда Вашингтона до мультфільму "Піноккіо".
Ще ціла низка повнометражних мультфільмів :"Дамбо"(про циркове слоненя , яке навчилосья літати), "Бембі"(про пригоди маленького оленяти ), "Попелюшка", "Пітер Пен", "Спляча красуня", "Сто один долматинець"- стали класикою мультиплікаційного кіно.
Компанією було відкрито розважальні комплекси з атракціонами "Діснейленд-парк", "Всесвітній центр відпочинку Волта Діснея","Євродіснейленд" та ін.
Читайте підручник стор. 115-118.
Комментариев нет:
Отправить комментарий