Тема уроку:" Розквіт камерних інструмен-
тальних музичних жанрів та
жанрів живопису".
В епоху романтизму особливого змісту набув портретний жанр. Художники-портретисти у своїх чворах намагалися максимально розкрити індивідуальність зображуваного, передати його багатий внутрішній світ та глибину почуттів. Роздивіться ілюстрацію картини Карла Брюлова "Дівчина, яка собирає виноград". На портреті чарівна молода італійка зриває гроно винограду. Сонячні промені на картині підкреслюють її красу і романтичний настрій. На іншій відомій картині "Вершниця" зображено двох різних за віком сестер. Роздивіться вираз обличчя обох сестер.
Італійський художник Франческо Хайєс створив образи , що відрізняються витонченістю ліній і кольору. На його ліричному полотні "Меланхолія" існує гармонія між постаттю молодої жінки і предметним світом, що її оточує. У картині з однойменною назвою Констанс-Марі Шарпантьє самотня фігура жінки ніби застигла., охоплена неймовірною тугою. Ілюстрації на стор. 153.
Тема любові, яка посідає панівне місце в мистецтві романтиків ототожнюється із широким колом явищ. Зокрема , крізь творчість усіх композиторів-романтиків наскрізною ниткою проходить тема любові людини до Батьківщини, свого народу.
Побутові народно-жанрові епізоди, національний колорит охоплюють музичне мистецтво епохи романтизму.
Чеський композитор Антонін Дворжак та його "Слов'янсь-кі танці". Кожний із 16 танців- своєрідна музична замальов-ка з життя простих дюдей(чехів, поляків, словаків, українців, сербів). Дворжак задумав свої танці як п'єси для фортепіано, але потім вирішив, що набагато яскравіше вони зазвучать у виконанні симфонічного оркестру.
Всесвітньо відомі "Угорські рапсодії" та багато інших творів Ференца Ліста яскраво відтворювали колорит Угорщини-рідної землі Ліста.
Подумайте про те як відрізняється одна і та сама музика у різному виконанні.
Комментариев нет:
Отправить комментарий