суббота, 14 октября 2023 г.

8-а клас на 18.10.2023р.; 8-б клас на 16.10.2023р.

      Тема уроку:"Важке мовчання" архітектури".

      Середньовічна Європа - епоха доблесних лицарів, прекрасних дам та постійних війн між феодалами. Епоха , коли затвердився перший загальноєвропейський стиль - романський, який притаманний насамперед архітектурі.

Архітектура романського стилю відрізнялася  оборонним характером. Споруди мали  масивні стіни, вузькі вікна, високі вежі. Девіз стилю" Мій дім - моя фортеця". Будівлі цього періоду відрізнялися суворою простотою, ясністю об'ємів, важкістю, монолітністю, замкнутістю , відсутністю пишних прикрас.

     Романський стиль іноді називають стилем напівкруглої арки,

оскільки однією з основних відмітних рис споруд у цьому стилі є оформлення стелі у вигляді арочних склепінь, підпертих одинаковими рядами стовпів.

     Розгляньте на сторінці 41 підручника ілюстрацію Капели грішників , що каються.

     Міста були обнесені високим муром, і потрапити до них можна було тільки через брами , що пильно охоронялися. Будинки були дво- і триповерхові й розміщувалися досить тісно. Основною ознакою міста була його головна споруда - кафедральний собор.

    В тісному синтезі з архітектурою перебувала скульптура: скульптурні зображення - рельєфи - розташовувалися , як правило, на порталах( архітектурно оформлених входах).

     Якщо храм - фортеця Бога , то замок - фортеця лицаря.

Для забезпечення максимальної оборони замок-фортецю будували на височині(скелі або пагорбі) чи в закрутах річок, на островах або в інших малодоступних місцях. Велике значення в обороні замку мали фортечні вежі - високі, із шатровими вершинами, спочатку квадратні в плані, а потім, круглі, що сприяло кращому радіусу обстрілу.


     Основним типом житлової споруди в романську епоху став донжон - феодальний замок у вигляді будинку-вежі, розміщеного в центрі фортеці. 

     Інтер'єри замків прикрашали мисливськими трофеями , зброєю, мечами , щитами , списами , військовими металевими обладунками, що нагадували скульптури.

     Розгляньте ілюстрації на стор. 44-45.

     

          Читайте підручник сторінки 41- 45. 

                        Підручник тут

                 Виконайте тестову роботу.

                 Тест тут

      


     


       






     
    

  

   

  

                            

     

     







   


Комментариев нет:

Отправить комментарий