среда, 18 октября 2023 г.

7- а клас на 19.10.; 7-б клас на 20.10. 2023р.

           Тема уроку:"Музика та візуальні 

                                мистецтва".

     Що може бути спільного між музикою та візуальними мистецтвами? 

     Музика невидима, живопис, скульптура, архітектура - нечутні. Становлення музичних образів відбувається в часі, а візуальних - у просторі. Проте , сприймаючи мистецтво, ми відчуваємо, що музика нерідко викликає в нас зорові уявлення, а живопис , приміром пейзаж, починає ніби "звучати" яскравими фарбами. Колорит , кольорову гаму картини можна порівняти з тембровими фарбами в музиці, а мелодії - з виразністю графічних ліній або обрисами архітектурних споруд, що утворюють певні форми.

     "Застиглою музикою" або "музикою в камені" , називали архітектуру мислителі минулого. Дійсно , ми відчуваємо гармонію поєднань частин твору в цілісну композицію, симетричність чи несиметричність будови архітектурної споруди , як і живописного зображення картини чи форми музичної п'єси. Різноманітні чергування музичних звуків , як і чергування елементів у візуальних мистецтвах (приміром , в орнаментах) , утворюють певний ритм.

     Роздивіться в підручнику "Музичні" будинки в Німеччині та Китаї. Прочитайте про  них під ілюстраціями.

     У храмі , де музика гармонійно поєднується з архітектурою і скульптурою, образами ікон, фресок, мозаїк, вітражів, важко навіть визначити , який вид мистецтва потужніше впливає на людину.

     У православних соборах і церквах служба відбувається в супроводі хору а сареlla , основою співу є багатоголосся.

     У храмах католицького обряду під час богослужінь окрім хору звучить орган - найбільший у світі клавішно-духовий інструмент. який називають "королем інструментів".



     Ви послухали уривок з "Токата та фуга " ре мінор Й.С.Баха.

     На сторінці 98 підручника у рубриці"Хочу знати більше" прочитайте про Маріацький костел у Кракові.

     Існують твори , що втілюють у музиці архітектурні образи.

Вони написані в різних жанрах - камерно-інструментальних чи симфонічних. До таких зразків належать фортепіанні прелюдії Клода Дебюссі Затонулий собор" і "Пагоди", симфонія Жоржа Бізе "Рим", та інші.

     Послухайте: 


     Клод Дебюссі "Затонулий собор".

     Сучасні українські композитори нерідко використовують у назвах своїх музичних творів слово фрески, що належить до виду монументального живопису, тісно пов'язаного з храмовою архітектурою.

     На сторінці 99 прочитайте про Лесю Дичко.

Продовжимо на слідуючому уроці.

     Читайте підручник сторінки 96-99. підручника.

     Підручник тут

     Виконайте тестову роботу.

     Тест тут     


   

     





Комментариев нет:

Отправить комментарий