Тема уроку:"Синтез візуальних мистецтв в
архітектурному ансамблі".
Художній практиці відомі різні види синтезу мистецтв, які розвивалися , починаючи з давніх цивілізацій. Основою синтезу візуальних мистецтв часто стає архітектура.
Єдність архітектури, скульптури й монументального живопису яскраво виявилася в стародавніх культурах народів Європи, Азії, Латинської Америки.
Значного розквіту синтез візуальних мистецтв досягає у Стародавньому Єгипті, в античній Греції та Римі.Прикладом є Акрополь в Афінах - архітектурний ансамбль , у якому поєдналися зразки зодчества, скульптури та живопису.
У середньовічних соборах і світських будівлях Європи скульптури розміщували в екстер'єрах і інтер'єрах.
Неподалік від європейської столиці - Брюсселю у місті Левен розташована старовинна ратуша. Ратуша є унікальним зразком поєднання архітектури , скульптури та декоративного мистецтва.
Фото на сторінці 73 підручника.
Сучасна художня практика шукає нові форми взаємодії мистецтв. Наприклад ансамбль Київського академічного театру ляльок (архітектор Віталій Юдін).
Прикладом зв'язку елементів архітектури, скульптури (рельєфу) і декоративного мистецтва є керамічне панно української майстрині Віри Томашевської. Прочитайте та роздивіться у підручнику на сторінці 74.
Виявляється , можна поєднати архітектуру й хореогрфію (підручник сторінка 75.
З найдавніших часів люди використовували фарби для прикрашання житла та споруд. Розписи у печерах, стародавні фрески на кам'яних стінах, різнокольорові вітражі... Це є "монументальний живопис", який завжди пов'язаний з архітектурою.
У Харкові для муралу "Кузьма Скрябін" художники вибрали фотографію , зроблену під час харківської фотосесії співака Андрія Кузьменка.
Запам'ятайте: Атлант - у давньогрецькій міфології могутній
титан, який тримає на плечах небесне склепін -
ня; в архітектурній споруді - це скульптура, що
підтримує балкон, карниз.
Каріатида - статуя жінки, уведена у вжиток
давньогрецькими зодчими на заміну колони.
Мурал - художній розпис зовнішніх стін
будинків у міському просторі.
Читайте підручник сторінки 71-76. Роздивіться ілюстрації.
Комментариев нет:
Отправить комментарий