суббота, 14 января 2023 г.

6-а клас; 6-б клас на 16.01. 2023р.

        Тема уроку:"Тварини в мистецтві скульптури".

     Тварини в мистецтві- вид мистецтва, який зображує тварин називається  анімалістичний жанр, або анімалістика.

     Анімалістика(анімалізм) - зображення тварин у живописі, різьбярстві, скульптурі та інших видах мистецтва.

     Термін "анімалізм " уперше було вжито в 1831р. після виставки в Паризькому художньому салоні молодих французьких художників, на якій вони представили мініатюрні фігурки тварин.

     Скульптура- одне з найдавніших видів мистецтв. Воно означає "вирізати", "висікати", а стародавні слов'яни назвали це мистецтво ліпленням. Але термін скульптура позначає не тільки вид мистецтва, а і самі твори цього мистецтва- статуї, бюсти, рельєфи і т. д.

     Перші скульптурні зображення тварин з'явилися ще в епоху палеоліту. Їх створювали з м'яких порід каменю, рогу, кістки, глини, тобто тих матеріалів, які доступні обробці.

     Твори анімалістичного жанру поширені в круглій скульптурі(яку можна дивитися з усіх боків ) та рельєфній ( яка однією стороною прилягає до стіни), станковому, монументальному і декоративному мистецтві.

 

     Українські народні майстри з давнії- давен виготовляють скульптурки. розписані кольоровими визерунками : глиняні свистунці, коники й баранці- це окраса опішнянсько та косівської кераміки. 

     Завданням художника-анімаліста є, зберігаючи точність зображення тварини. вносити в образ певні художні риси . щоб надати йому яскравої емоційності. 
     Для того щоб правдиво відтворити образ тварини в скульптурі, митець має уважно розглянути її форму, визначити пропорції, а також особливості пластики. 
     На стор. 112 підручника прочитайте про секрети майстерності та інформацію з історії жанру.
     Спробуйте за допомогою цього відео зліпити з пластиліна фігурку тварини.





     Шановні , мої учні . Я скачала вам декілька відео з ліпленням різних тварин. Виберіть собі любе відео , спробуйте , за допомогою нього , зліпити якусь тваринку, сфотографуйте і вишліть мені на Viber за номером 096-281- 35- 43. Не забудьте вказати своє прізвище та клас.
     Читайте підручник стор.110-114.
   Підручник тут  
   


   


     



Комментариев нет:

Отправить комментарий