Діалог між новаторством і вічними
цінностями.
Тема уроку:" Новаторські художні явища".
XX і XI ст. були бурхливими. Розвиток суспільства був дуже швидким і в техніці, і в науці, і в мистецтві. Митці вибирали різні форми , щоб виразити те, що відбувається в житті людей.
В образотворчому мистецтві поряд із реалістичними образами, які відображають реальні події і людей, у минулому столітті виникли твори , що незвичними до цього засобами втілювали дух новітньої епохи. Світ був здивований інноваціями Василя Кандинського, творчість якого відкрила епоху абстрактного живопису. Його твори, що найчастіше мали назви "композиція" або "імпровізація", базуються переважно на формальних елементах- лініях, кольорових плямах, конфігураціях.
Абстрактне мистецтво яскраво репрезентує творчість іспанського художника Пабло Пікассо. Він запропонував новий принцип відображення навколишнього світу завдяки конструюванню об'ємних зображень на площині за допомо-гою простих фігур: конуса, циліндра, куба. У своїх картинах він намагався показати людей або предмети одночасно в кількох ракурсах: у фронтальному і в боковому розрізах, у проекціях знизу і зверху.У творчості Робера і Соні Делоне домінують кольорові круглі форми. Цей різновід живопису назвали орфізм.
Голландець Піт Мондріан передавав враження від навколишнього світу тільки лініями , квадратними і прямокутними площинами, які він тонував трьома основними кольорами- червоним , жовтим і синім та ахроматичними кольорами- білим і чорним.
На стор. 214 прочитайте про українського скульптора Архипенка.
Митці експерементують із формами, кольорами, шукають різноманітні способи передачі руху.
Італієць Умберто Боччоні передає рух у скульптурі, виявляючи сили м'язів людини в момент її крокування.
Американець Джексон Поллок працював в техніці дріпінгу (набризкування).
Читайте підручник стор. 212-215., дивіться відео. Продовжимо на слідуючим уроці.