Тема уроку:"Музика і театр:
цей завжди неповторний балет".
Мистецтво балету надзвичайно популярне у всьому світі. Мова виразних рухів є зрозумілою всім людям.
Основу балетного спектаклю становить певний сюжет, лібрето, а різні види танцю- класичний, характерний або пантоміма передають дії, почуття, взаємовідносини героїв. Відповідно до змісту і характеру балети поділяють на епічні, ліричні, тощо. Існують лірико-епічні та лірико-драматичні балетні спектаклі. Є різновиди балетного спектаклю- опера-балет, балет-поема, балет-казка, балет-комедія, балет-трагедія. Історія розвитку балету дуже довга. Його техніка зазнавала певних змін. У сучасному мистецтві існують балети сюжетні й безсюетні, танцювальні та пантоміми. У своїх постановах хореографи- новатори використовують елементи гімнастики й акробатикиЮ а також різноманітні технічні засоби для створення неповторного видовища.
Балет "Весна священна" Ігоря Стравинського -один з найпопулярніших в світі. Доказом цього є той факт, що він був одним із 27 музичних творів , записаних на золотій платівці, яку відправили за межі Сонячної системи для позаземних цивілізацій.
"Весна священна" відтворює картини язичницької Русі: її природу, обряди та ігрища предків, які намагаються заманити у свій край весну. На сторінці 189 роздивіться ескізи костюмів та сцени з балету"Весна священна".
Настрій "Весни священної" спирається на інтонації веснянок, колядок, весільних пісень.
Ви подивилися уривки з балету"Весна священна".
На сторінці 190 прочитайте про Ігоря Стравінського.
Послухайте пісню "Мамині руки" муз. О. Антоняка , слова А. Орел.
Спробуйте прослухати ще раз та підспівуйте відео.
Запам'ятайте: Балет- вид сценічного мистецтва, у якому
зміст вистави розкривається в основному
засобами танцю, пантоміми і музики.
Читайте підручник стор. 188-191.
Комментариев нет:
Отправить комментарий