Тема уроку:"Кінематограф : захопливе видовище".
Мистецтво кіно синтетичне за своєю природою . Воно сполучає елементи інших мистецтв : літератури(сценарій, мова дійових осіб, текст від автора тощо); образотворчого мистецтва ( композиція , колорит, світлотінь); театру( гра акторів, мізансцени); музики( вокальна , інструментальна). У кінофільмі всі ці елементи інших мистецтв синтезуються ,тобто об'єднуються в єдине художнє ціле.
Кіно як вид мистецтва має свою особливу художню мову. Одним з найважливіших засобів кіномистецтва є монтаж - поєднання окремих кадрів фільму або звукових (музичних) треків до кінотвору в єдине ціле . За допомогою монтажу можна з'єднати кадри , зняті в різних місцях і в різний час, а також різноманітні звуки відповідно до задуму режисера.
З-поміж специфічних, притаманних лише кінематографу прийомів створення художнього образу важливим є зйомка різних планів. Велике значення для втілення задуму режисера має ракурс зйомки - саме завдяки йому кіноглядач може споглядати зображення зверху , збоку, знизу, здалеку. з висоти пташиного лету або впритул тощо.
До специфічних засобів виразності кінематографу належать різноманітні спецефекти.
Упровадження кольору в кіно відбувалося повільніше, ніж впровадження звуку. Було пройдено довгий шлях від розфарбовування кожного кадру вручну до загальноприйнятого зараз способу фіксації та відтворення бара на електронному носії.
Перший кольоровий фільм вийшов ще в 1922 році. Він був досить примітивним , із червоно-зеленою гамою кольорів ( без синього кольору) і тому не справив значного впливу на глядачів. Перший "повноцінно кольоровий" короткометражний фільм системи "Technikolor" під назвою "La Cucaracha" вийшов у 1934 році. а вже через рік з'явився перший повнометражний кольоровий фільм " Бекі Шарп ", від якого починається відлік ери кольорового кіно.
Одним з найвідоміших перших кольорових фільмів є кінокартина " Віднесені вітром".(1939, реж. Віктор Флемінг).
Комментариев нет:
Отправить комментарий