четверг, 15 февраля 2024 г.

6-в клас на 16.02. 2024. р.

        

                      Тема уроку:"Симфонія. пастораль".

                             (продовження).

      Симфонічні твори переважно великі за розмірами, багатогранні за змістом. При зображенні природи у них широко використовуються виразні особливості тембрів різних інструментів. Жанрів симфонічної музики чимало: увертюра, концерт, симфонічна картина, поема, фантазія, сюїта. Але королевою вважають симфонію. 

     Симфонія - найскладніший жанр і форма інструмен-

тальної музики. Циклічна форма складається переважно із чотирьох контрастних частин. Симфонія піднялася на новий вищій щабель завдяки творчості Людвига ван Бетховена, який зробив цей жанр масштабним , драматичним, глибоким за змістом, насиченим контрастами.

     Шоста симфонія Бетховена має авторську програму. На титулі рукопису композитор написав:"Пасторальна симфонія, або спогади про сільське життя, скоріше вираження настрою , ніж звуковий живопис". Кожна частина має свій підзаголовок: 

     1 - "Пробудження радісних почуттів після прибуття в село";

     2 - "Сцена біля струмка";

     3 - "Веселе збіговисько селян";

     4 - "Гроза";

     5 - "Спів пастуха"(Радісні та вдячні почуття після бурі").

     Людвиг ван Бетховен Симфонія №6 "Пасторальна".

     
     Дивним чином в епоху комп'ютерів і синтезаторів симфонічна музика не втрачає актуальності. В інтернеті можна знайти численні програми музики, яка застосовуєть-ся як засіб арттерапії.  Зазвичай вона супроводжується кліпами з картинами природи або фото краєвидів чи квітів. Така заспокійлива музика допомагає розслабитися , зняти втому , відновити життєву енергію, подолати кризові стани.

     Послухайте пісню В.Філіпенка на вірші А. Навродсько-го "Веснянка".

     Читайте підручник, слухайте музику, співайте пісню.

    Підручник тут

    Виконайте тестову роботу.

    Тест тут

   

Комментариев нет:

Отправить комментарий