вторник, 14 мая 2024 г.

9-а клас на 17.05.; 9-б клас на 15.05.2024 р.

 Тема уроку:" Музей, картинна галерея: збереження, презентація і популяризація мистецької спадщини".

     "Без минулого немає майбутнього" - ця істина часто - густо забувається. Зберегти культурну спадщину, зробити її загальнодоступною , щоб долучити до загальнолюдських цінностей, зокрема. молоде покоління, - ось мета , для досягнення якої. здійснюються різноманітні державні (і міждержавні) програми, заходи, створюються музеї, мистецькі галереї бібліотеки, архіви тощо.  

  


     Англійський письменник, художник і теоретик мистецтва Джон Раскін говорив:"Великі нації пишуть свою автобіографію у трьох книгах - у книзі слів, у книзі справ і в книзі мистецтва, але лише  остання заслуговує на повну довіру".

    Заглянемо в третю книгу. Історичні, археологічні, літературні, архітектурні, містобудівельні, ландшафтні й мистецькі цінності,

успадковані людством від попередніх поколінь - це культурна спадщина.

     Історичний центр м. Львів.


     Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича.


     Херсонес Таврійський.

     Найцінніші зразки культурної спадщини перебувають під охороною ЮНЕСКО. Список цієї організації складають близько тисячі найменувань пам'яток з усіх континентів світу. Це - храми, парки, заповідники та навіть цілі історичні центри міст. В Україні є такі об'єкти Світової спадщини ЮНЕСКО: Софійський собор та Києво-Печерська лавра в м. Києві, ансамбль історичного центру м. Львів, резиденція митрополитів Буковини і Далмації( нині Чернівецький університет), дерев'яні церкви Карпатського регіону Польщі та України, Херсонес Таврійський.

     Картини й літературні твори , архітектурні споруди та скульптурні пам'ятки, нотні записи та кінострічки, дійшли до нас завдяки праці багатьох людей, які зберігали та охороняли всі ці культурні феномени.

     Для збереження , презентації, популяризації мистецьких надбань існують картинні галереї. Найвідоміші з них - Лувр, Дрезденський Цвінгер. Прадо та ін.

     У центрі Києва розміщено Національний художній музей України архітектора В. Городецького.(1899р).



     Сьогодні завдяки активному розвитку мультимедійних технологій музеї почали застосовувати їх можливості в сучасній музейній практиці.

      У багатьох музеях функціонують сенсорні інформаційні кіоски, які надають всім бажаючим будь-яку інформацію щодо колекцій музею.

     Зручним для відвідувачів музею є електронний гід(зокрема аудіогід). Одним із варіантів електронного гіда є дисплей у вигляді окулярів.

     На багатьох експонатах , ми дедалі частіше помічаємо QR-код. Це двомірний штрих-код, що містить різну інформацію , яку зчитують за допомогою спеціальних сканерів і камер мобільних телефонів.

     Музеї художні - музейні заклади ,колекції та експозиції яких відображають історію і сучасний стан образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва. Виділяють такі типи цих закладів : музеї широкого профілю (живопис, графіка, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво); музеї, присвячені одному з видів мистецтва (картинні галереї); музеї, присвячені відомим художникам (зокрема , меморіальні музеї).

     Пам'ятка культури - визначна споруда , археологічний об'єкт або витвір мистецтва , що є частиною культурного надбання країни , людства загалом( пам'ятка історії, літератури, 

 мови, права тощо) і охороняється законом. Залежно від наукової , історичної і художньої цінності пам'ятки культури бувають світового , державного і місцевого значення. В Україні враховується понад 160тис. пам'яток культури.

     Художня галерея - тип художнього музею.

     ЮНЕСКО(англ.United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization. UNESCO)- міжнародна організація , спеціалізована установа Організації Об'єднаних націй з питань освіти, науки, і культури, яка при співпраці своїх членів - держав сприяє розвитку національної культури, охорони пам'яток культури тощо.

     Читайте підручник стор. 139-153.

      Підручник тут

     Зробіть тест.
     

     Тест тут

Комментариев нет:

Отправить комментарий