Тема уроку:"Жанри в мистецтві муль -
типлікації"
Художники - аніматори ,які створюють мультфільми . враховують не лише вид анімації - мальована, лялькова, пластилінова чи комп'ютерна, - а також , у якому жанрі буде та чи інша стрічка. Наприклад , легендарні герої з козацького серіалу Око, Грай і Тур , які вражають етнічною своєрідністю і неповторністю образів не менш, ніж дивовижними пригодами й мандрівками. Або улюблений персонаж дітей - Петрик П'яточкін.
Як і в кінематографі, розподіл на жанри в мистецтві анімації досить умовний. Спостерігається і поєднання ознак різних жанрів в одній стрічці.
Велику кількість жанрів деякі дослідники поєднують в групи за тематичним змістом. Це анімація для відпочинку і розваг . для освітніх потреб (навчальна) , політична і містично - фантастична.
Перша жанрова група, як і в ігровому кіно , включає екранізацію (народних і сучасних пісень тощо), комедійні серіали , мелодрами, детективи, пригодницькі й музичні фільми (мюзикли), також фільми на спортивну чи шкільну тематику - шкільна мильна опера.
До другої групи, де переважають теми повчально - пізнавального характеру, входять такі жанри : народні і сучасні казки, билини, думи .притчі, історичні та фантастичні фільми , також своєрідні суто навчальні та документальні стрічки.
Політичні жанри - це переважно сатира і пародія , а також героїко - романтичні фільми.
Нарешті в третю групу увійшли містика, фентезі , фільми жахів тощо.
Як і в художньому кінематографі існують музичні фільми , наприклад, візуальний балет чи візуальна симфонія, або так званий оживлений живопис на основі відомих картин.
Читайте підручник , дивіться мультики.
Комментариев нет:
Отправить комментарий