суббота, 4 мая 2024 г.

8-а клас на 08.05.; 8-б клас на 06.05. 2024 р.

    Посилання на онлайн зустріч:https://meet.google.com/fne-ocxo-biw

         Тема Уроку:"Живопис епохи романтизму".

     В епоху романтизму особливого змісту набув портретний жанр. Художники - портретисти у своїх творах намагалися максимально розкрити індивідуальність зображуваного, передати його багатий внутрішній світ та глибину почуттів. На портреті Карла Брюллова чарівна молода італійка зриває гроно виногра-ду. Теплі промені південного сонця підкреслюють її красу і романтичний настрій.


     На іншій відомій картині цього митця "Вершниця" зображено двох різних за віком сестер. Старша, з гордою поставою, під'їжджає до будинку на вороному коні, а молодша з подивом і захопленням дивиться на неї.

     
     Портретному жанру живопису романтизму властиве тяжіння до контрастів освітлення й кольору. Італійський художник Франческо Хайєс створив образи, що вирізня-ються витонченістю ліній і кольору.  На його полотні "Меланхолія" існує гармонія між постаттю молодої жінки і предметним світом , що її оточує.
     На картині з однойменною назвою Констанс - Марі Шарпантьє самотня фігура жінки ніби застигла , охоплена невимовною тугою.
      
     Побутові народнр-жанрові епізоди , національний колорит з'являються на полотнах художників - живописців. Унікальну галерею романтичних селянських образів створив художник Василь Тропінін . Його персонажі випромінюють духовну піднесеність, глибоку поетичність живі людські почуття. У портреті "Дівчина з Поділля художник з дивовижною повнотою виразив український національний характер. Дуже майстерно В. Тропінін написав кожну деталь одягу та прикрас.


      Живописець Василь Штернберг опанував у своїй творчості незвичайне багатство мотивів природи. Дружба Штернберга з Тарасом Шевченком , що розпочалася ще в стінах Петербурзької академії мистецтв, сприяла його розумінню краси сільської природи і народних образів. Він прагнув відображати українську побутовість. 
      Картина "Ярмарок на Україні" засвідчила появу майстра тонко зрежисованих побутових сцен. До Штернберга ще ніхто не відтворював Україну  з таким теплим і тонким гумором. 


          Читайте підручник стор. 148 - 155. підручника.
      
       Підручник тут








Комментариев нет:

Отправить комментарий