Тема уроку:"Телебачення : реальний та
ілюзорний світ".
Скільки часу ви проводите біля телевізора або екрану комп'ютера? Екран заполонив наше життя і ми навіть не уявляємо існування без нього. Кіно, телебачення, відео, світлодіодні вуличні екрани, рекламні відеомонітори в торгівельних залах та розважальних центрах, технічно модернізовані кіноекрани, телевізори, комп'ютерні дісплеї, мобільні телефони та смартфони ввійшли в наше життя й заволоділи нашим часом.
Кінематограф, телебачення, відео належать до екранних видів мистецтва. Їх називають синтетичними , чи аудіовізуальними, тому що ми сприймаємо їх водночас слухом і зором.
Нині телебачення є могутнім засобом масової інформації. Не виходячи з дому ми можемо віртуально відвідати музей, театр чи концертну залу тощо.
Телебачення також один з основних засобів зв'язку, широко використовуваний у науковій діяльності під час дослідження об'єктів з віддалі, у техниці, промисловості, транспорті, будівництві, сільському господарстві, метеорології, космічних та інших дослідженнях, у військовій справі тощо.
Телебачення здійснюють телерадіоорганізації, що створюють або комплектують телепрограми і телепередачі та розповсюджують їх за допомогою технічних засобів мовлення. Трансляція (телетрансляція) телепродуктів здійснюється наземними передавачами , за допомогою кабельного телебачення або спутників будь-якого типу в кодованому або відкритому вигляді телевізійних чи радіопрограм, що приймає населення.
Телебачення - не тільки засіб масової інформації, це й вид творчості, що має свою специфічну художню мову..Телебачення, як і кінематограф , щонайперше сприймається зором, і успіх телепередачі часто залежить не тільки від професіоналізму знімальної групи , але й від якості візуального оформлення ефіру. Для кожного телепроекту створюється індивідуальний дизайн студії. Інтер'єр телестудії має повністю відповідати концепції передачі.
Важливі умови оформлення телестудії - колір, світло, організація простору , деталі інтер'єру. Кольорове рішення тісно пов'язане з характером телепередачі: наприклад, для програм новин оптимальними можуть бути сині , блакитні, зелені тони. Крім того , у такій телестудії увага має бути зосереджена на ведучому, і тому для неї доцільним буде витриманий, строгий і простий дизайн. Водночас, для розважальних і спортивних передач увага глядача періодично розсіюється різними спецефектами та спрямовується на плазмові панелі чи 3Dтелевізори , які вмонтовані в легкі стіни. На цих телестудіях може бути використано ширий діапазон кольорів.
Світловий дизайн зумовлений технічними особливостями телебачення. Одне з рішень для створення комфортного середовища сприймання глядачами - формувати різні зони яскравості за рахунок підсвітки подіума, столу та інших деталей інтер'єру.
Для створення якісного зображення в кадрі важливою і відповідальною є робота знімальної групи . Світло - найсильніший засіб вираження в телебаченні. Ракурс сприйняття предметів , телемонтаж, переміщення камери та наближення предмета зображання дають телебаченню додаткові можливості художньої виразності . І тому від майстерності режисерів , телеоператорів залежить , як у телетворі вибудовуються кадри, як довго зображуваний об'єкт перебуває в одному кадрі, наскільки влучними для подачі того чи того зображення є плани , ракурси зйомки.
Телебачення народжувалось разом із звуковим кіно і було спочатку різновидом мовлення, тому звук на телебаченні є дуже важливим художньо виразовим засобом. Часто за знайомими звучаннями , навіть не дивлячись на екран, ми впізнаємо улюблену передачу.
Наприклад:
Оркестр Поля Моріа "Жайворонок"- музична заставка телепередачі "У світі тварин".
Музична заставка "Голос країни".
Звук на екрані існує у трьох формах : слово, музика і шуми, які можуть звучати в кадрі й поза кадром (авторський коментар. дикторський текст, інтерв'ю, діалогові форми і монологи, тексти, які відтворюють актори, і тексти - роздуми документальних героїв).
На телеекрані можна почути твори всіх музичних жанрів. Іноді музичні твори лежать в основі телепроєктів.
Шуми на екрані стають потужним виразовим засобом у відтворенні навколишнього світу (шум, гул літака, ревіння сирен...).
На телебаченні працюють люди різних професій. (продюсери, режисери, оператори, освітлювачі, костюмери, гримери тощо).
Жанрова система сучасного телебачення досить різноманітна . важливою складовою сучасного телебачення є телевізійне кіно, зняте спеціально для показу по телевізо-
ру , тобто призначене виключно для трансляції , а не для прокату в кінотеатрах.
Відеомистецтво , що з'явилося наприкінці минулого століття стало поєднанням кінематографа й телебачення. З поміж його жанрових різновидів вирізняються відеокліпи (чи відеоролики). Їх найчастіше застосовують на телебаченні для політичної реклами, реклами товарів та послуг, для віртуального супроводу музичних композицій (музичні відеокліпи).
Нині телебачення орієнтується на виробництво розважальних передач. З-поміж їх великої кількості можна виділити телешоу.
Сьогодні досить популярними є ток-шоу (телемости , теледебати, реаліті-шоу.) .
Отже, телебачення відіграє в нашому житті досить вагому роль. У будь - якому разі не слід забувати , що світ за межами екрана живий та справжній , тому потрібно спиратися на реальні факти , самостійно міркувати , робити власні висновки, ухвалювати рішення.
Запам'ятайте: Передача (телепередача) - змістовно за-
вершена частина програми (телепрограми),
яка має відповідну назву , обсяг трансляції,
авторський знак. Може бути використана
незалежно від інших частин програми і
розглядається як цілісний інформаційний
продукт.
Програма (телепрограма) - це поєднана
єдиною творчою концепцією сукупність
передач ( телепередач) , яка має постійну
назву і транслюється телеорганізацією.
Телебачення - це виробництво аудіовізу-
альних програм і передач або комплекту-
вання (пакетування) придбаних аудіовізу-
альних програм і передач та їх поширення
незалежно від технічних засобів роспов-
сюдження.
Читайте підручник стор. 128 - 139.
Виконайте тестову роботу за цим посиланням.
Повторіть тему "Кінематограф захопливе видовище".
Тест тут
Комментариев нет:
Отправить комментарий