Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/wxw-cxqr-wfa
Візуальні мистецтва.
Наймолодша муза.
Тема уроку:"Музика в кіно".
Сьогодні неможливо уявити сучасне життя без кіномистецтва. Але трохи більше ніж сто років тому, людство нічого не знало про це диво техніки.
Кіномистецтво - це новий вид синтезу мистецтв, де вже неможливо розділити звук і зображення. Він органічно поєднує елементи різних видів мистецтва - літератури, театру, музики, живопису, хореографії.
Кіно народилося у Франції наприкінці XIX ст. Перші кінострічки тривали кілька хвилин і не мали звуку. Це було так зване німе кіно, але таким насправді воно не було, бо гра акторів супроводжувалася музикою. Для створення певного настрою в кінотеатрі грав музикант - ілюстратор, якого називали тапер(найчастіше це був піаніст , але інколи й цілий оркестр). Першим фільмом є "Прибуття потягу на вокзал Ла- Сьота".
Датою народження кінематографу прийнято вважати 28 грудня 1895 року, коли в Парижі на бульварі Капуцинів у приміщенні "Гранд кафе" братами Огюстом і Луї Жаном Люм'єрами було організовано перший у світі публічний кіносеанс.
Однак деякі дослідники історії кіно доводять , що французів на два роки випередив Йосип Андрійович Тимченко, майстер з Одеського університету. Незалежно від братів Люм'єрів він створив прототип кінокамери - кінетоскоп. У 1893 році в Одесі відбувся перший кінопоказ коротких стрічок "Верхогони - кавалеристи " та "Метання списа".
Сюжет про перші кроки кінематографу та його вплив на людей втілено у художньому фільмі "Людина з бульвару Капуцинів". Головний герой цієї комедійної стрічки містер Фьост ( з англ. - перший) щиро вірить , що сеанси "сінематографа" здатні роботи дива й перевиховувати людей, навіть бандитів - ковбоїв.
Іще один з перших фільмів" Вихід робітників з табачної фабрики".
Будь - яку сучасну кінострічку завжди супроводжує музика. Вона звучить з перших кадрів, у титрах, налаштовує глядача на відповідний настрій для сприйняття фільму. Наділяючи героїв індивідуальними музичними характеристиками , можна підкреслити особливості їхньої вдачі та поведінки.
Проте поява української народної пісні в епізоді, знятому в Африці чи Індії , ймовірно викликатиме відчуття штучності. Адже будь-яка музика , що звучить у кінофільмі , повинна відповідати характеру дії на екрані .
Комментариев нет:
Отправить комментарий