Мистецький дивосвіт.
Тема уроку:"Східний театр".
Для нас европейців Схід завжди є загадкою. Країни сходу дуже незвичайні та цікаві . Там дотримуються національних традицій в житті, побуті , а особливо в мистецтві.
Коли ми говоримо про театр , то одразу пригадуємо музику і акторську пластику, костюми й грим. А чи можна уявити на театральній сцені акробатику і бойові мистецтва? Такий синтез існує в східному театрі.
Поїхали у Китай. Уявіть собі театр без декорацій. У традиційному східному театрі їх не було . Тому акторам доводилося розкривати зміст постановки лише завдяки своїй майстерності. Крім цього , тут всі ролі , навіть жіночі , грали та грають лише чоловіки. Персонажі втілюють певні характеристики - амплуа : Жартівник, Добродій, Скривдже-ний, Злий тощо. Кожний персонаж має свій особливий костюм , грим, перуку.
У Пекінській опері чотири основних амплуа: герой(шен);
героїня(дань) "розфарбована" особа (цзін) комік (чоу)
Актор веде діалог не лише словом і співом , а й "мовою жестів".
Основою відомої на весь світ Пекінської опери є музика. велику увагу китайські митці приділяють вокальній майстер-ності. У самобутньому видовищі значна роль пантоміми, танців і акробатики.
У костюмі та гримі китайського театру широко використовується символіка.
За відомою казкою Г.К.Андерсена І. Стравинський створив однойменну оперу , яка стилізує атмосферу давнього Китаю.
Театральне мистецтво Індії також має дуже глибокі корені. Головою індійського театру став танець, тому його називають музично - танцювальною драмою. Склалася ця драма за стародавнім епосом , яку зазвичай виконували просто неба. Величезного значення надавалося ретельно розробленій мові жестів і міміки , різноманітним положенням пальців. які передавали складні почуття.
Актори індійського театру.
Порівняйте костюми та маски акторів індійського і китайського театрів.
Послухайте пісню.
Музика І. Кириліної , вірші О. Вратарьова. "Зелене слоненя"(Бем-ба ла бем-ба).
Читайте підручник , дивіться відео, співайте пісню.
Комментариев нет:
Отправить комментарий