среда, 17 апреля 2024 г.

6-в клас на 18.04.2024 р.

    Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/hem-gvkz-adk

         Тема уроку:"Зустріч жанрів в одній картині".

     Я сподіваюсь, що ви заходили до мене у блог, прочитали тему та вам сподобалися картини, які ви там побачили. Сьогодні продовжимо тему про зустріч жанрів.

     Рауль Дюфі також намалював блакитну вазу з квітами в затишній кімнаті. Завдяки оточенню - контрастному колориту інтер'єру і яскравому літньому пейзажу, що проглядає у вікна, натюрморт "задзвенів" веселими барвами сонячного дня.


     Давид Бурлюк "Натюрморт на тлі пейзажу".


     Рауль Дюфі "Блакитна ваза в затишній кімнаті".

     Порівняйте квіткові натюрморти Д. Бурлюка і Р. Дюфі. У чому їх схожість і відмінність? Визначте , ознаки яких жанрів доповнюють головну дійову особу картини - вазу з квітами. Поясни ефект дзеркала у композиції інтер'єру.

     Щоб зафіксувати свої спостереження , вивчити й опрацювати певний образотворчий мотив , художники застосовують швидкі малюнки : начерки, ескізи, етюди. Вони бувають лінійні і тональні. У процесі роботи над картиною живописці можуть виконувати безліч підготовчих робіт, які у великих митців нерідко набувають самостійного значення і цінності.


     Якщо ви звернули увагу, то портрет недомальований. Це є етюд. 

     Етюд - твір живопису допоміжного характеру та обмеженого розміру, цілком виконаний з натури. Етюди можуть бути засобом вивчення природи , удосконалення майстерності навчальними вправами. Зазвичай вони слугують матеріалом для майбутньої картини, як, наприклад , етюди окремих дерев, листя та інших деталей, що цікавлять пейзажиста. Етюд вимагає ретельного малюнка, точного і вірного за масштабом і у відношеннях між елементами. На відміну від вільно виконаних ескізів або начерків (рисунків - натяків), що окреслює загальні риси зображуваного, в етюдах докладніше опрацьовують-ся характерні ознаки форми, кольору, світла майбутньої композиції

     Запам'ятайте: Тональність (від фр. -тон, забарвлення) -

                             гама, на якій будується музичний твір, 

                            композиція з тяжінням до тоніки, центру,

                            ладу.

                           Особливості колориту чи світлотіні у тво-

                           рах живопису і графіки(термін здебільшо-

                          го збігається з терміном кольорова гама.

     Читайте підручник, розглядайте ілюстрації, виконайте тестову роботу.

     Підручник тут.

       Виконайте тестову роботу.

     Тест тут

     


     




Комментариев нет:

Отправить комментарий