суббота, 29 октября 2022 г.

6-А; 6-Б КЛАС НА 31.10.2022Р.

             ТЕМА УРОКУ:" Слов'янські божества в 

                               міфологічному жанрі".

             Ми- українці- є нащадками слов'ян, які мали свої міфи і легенди, своїх богів і героїв. На жаль слов'янські міфи майже не збереглися, але міфологічні уявлення наших предків продовжують жити в народних традиціях й обрядах, вони закарбувалися в мові, прислів'ях і приказках, казках і піснях нашого народу. 

     Згідно зі слов'янською міфологією вищі божества керували природними явищами і стихіями , тому їм поклонялися наші предки. Також існувало поклоніння       нижчим духам , що мешкають повсюдно- берегиням, водяникам, польовикам, лісовикам, мавкам, русалкам тощо.

     В українських легендах , а особливо в народному живописі , часто зображається образ козака Мамая- захисника українського народу , мандрівника, воїна, мудреця тощо. За народними переказами, він мав дар зцілювати хворих і ходити по воді, тому прості люди шанували його як святого і вішали в хаті його зображення поряд із образами інших святих.
Народного героя малювали під час перепочинку, спокійним і замріяним. 






          Шановні мої учні. Сьогодні ви отримаєте тест на знання теми з I чверті "Портрет".Тест тут

Підручник тут




       
Тема уроку:"Опера: сюжети народних 
                            пісень".
     За античними міфами й легендами інших народів багато в чому перетинається слов'янська міфологія. 
     У народній пам'яті збереглося багато переказів про уявних персонажів слов'янського фольклору. Ці образи надихали композиторів на створення музики в різних жанрах. В оперному мистецтві найулюбленішими образами багатьох митців з країн слов'янського кола стали русалки і мавки. Вони виступають у ролі головних героїнь опер українських композиторів : "На Русалчин Великдень" Миколи Леонтовича, "Лісова пісня" Віталія Кирейка та ін.
     Послухайте уривки з опери "На русалчин Великдень".

     "Ой гори , ой світи".
    "    Чи всі ви сестриці".
     На стор. 61 підручника прочитайте про М.Д.Леонтовича.
     Оперу" Лісова пісня" сучасний композитор Віталій Кирейко створив за сюжетом однойменної драми-феєрії Лесі Українки про кохання обдарованого юнака Лукаша і казкової лісової красуні Мавки. Композитор сам написав лібрето. Він використав волинські сопілкові награвання , записані самою Лесею Українкою.
     На стор. 62 прочитайте короткий зміст опери .


     Послухайте пісню А.Сердюка на вірші В. Коваля "Легенда про пісню". В кого є бажання заспівайте разом із співачкою.
Тест тут
     



     
     

     


Комментариев нет:

Отправить комментарий