вторник, 4 октября 2022 г.

7-а; 7-б клас на 05.10. 2022р.

        Тема уроку:"Народна творчість- натхнення для 

                         сучасних митців."

      Збиранням, колекціонуванням, обробкою народних мелодій  були захоплені не тільки українські композитори. Фольклор був пристрастю угорських композиторів Золтана Кодая та Бели Бартока. 

     Цікавим зразком опрацювання музичного фольклору є симфонічний твір Золтана Кодая "Танці з Галанти". По суті це витончено оркестровані народні мелодії.




     
Бела Барток у своїй творчості органічно поєднав прадавню основу народної мелодики з найновішими музично- виразовими засобами європейської професійної музики, збагативши її метро- ритмику і темброву палітру. Серед видатних симфонічних творів цього композитора - "Музика для струнних, ударних і челести". Бела Барток використовує у цьому творі лише струнний склад оркестру.


     На сторінці 27 підручника прочитайте про Белу Бартока.

     Продовжимо на слідуючім уроці.



               Продовження.

  Одним із великих поціновувачів   народного мистецтва був іспанський композитор Мануель де Фалья. Можливо , саме завдяки його творчості та діяльності великого іспанського поету Федеріко Гарсія Лорки було збережено і відроджено мистецтво фламенко. 

     Старовинний іспанський народний танець болеро уславив однойменний твір для симфонічного оркестру французького композитора Моріса Равеля. Твір написано у формі варіацій- їх 18 з ритмом баскського танцю сортсіко. Мелодія твору і ритмічний малюнок в партії барабана є незмінним.


      На стор.28-29 підр. прочитайте про твір"Болеро".    


     Дайте відповіді на питання на стор.29. Читайте підручник параграф 5-6.

                               Підручник тут


Комментариев нет:

Отправить комментарий