Тема уроку:"Народна творчість- натхнення для
сучасних митців."
Збиранням, колекціонуванням, обробкою народних мелодій були захоплені не тільки українські композитори. Фольклор був пристрастю угорських композиторів Золтана Кодая та Бели Бартока.
Цікавим зразком опрацювання музичного фольклору є симфонічний твір Золтана Кодая "Танці з Галанти". По суті це витончено оркестровані народні мелодії.
Бела Барток у своїй творчості органічно поєднав прадавню основу народної мелодики з найновішими музично- виразовими засобами європейської професійної музики, збагативши її метро- ритмику і темброву палітру. Серед видатних симфонічних творів цього композитора - "Музика для струнних, ударних і челести". Бела Барток використовує у цьому творі лише струнний склад оркестру.
На сторінці 27 підручника прочитайте про Белу Бартока.
Одним із великих поціновувачів народного мистецтва був іспанський композитор Мануель де Фалья. Можливо , саме завдяки його творчості та діяльності великого іспанського поету Федеріко Гарсія Лорки було збережено і відроджено мистецтво фламенко.
Старовинний іспанський народний танець болеро уславив однойменний твір для симфонічного оркестру французького композитора Моріса Равеля. Твір написано у формі варіацій- їх 18 з ритмом баскського танцю сортсіко. Мелодія твору і ритмічний малюнок в партії барабана є незмінним.
На стор.28-29 підр. прочитайте про твір"Болеро".
Дайте відповіді на питання на стор.29. Читайте підручник параграф 5-6.
Комментариев нет:
Отправить комментарий