Тема уроку:"Музичні інтонації Сходу".
Пригадай, які є музичні твори, що передають "звучання" архітектури. Поміркуй, чи можна в музиці"побачити " образ певної споруди.
Під впливом вражень від східного мистецтва французький композитор Клод Дебюссі створив п'єсу "Пагоди". Вважається . що фактура "Пагод"(візерунки мелодій і примхливих ритмів), зазвучали образи східного архітектурного пейзажу. Вважається , що фактура "Пагод" імітує звучання східного оркестру гамелан.
Послухайте: Клод Дебюссі. "Пагоди(з циклу"Естампи").
Народи Сходу мають давні музичні традиції, багатий музичний інструментарій. Ще у стародавньому Китаї було перелічено 29 типів ударних, духових і струнних інструментів.
Популярними були барабани, бронзові та кам'яні дзвони і набори дзвіночків. До старовинних китайських інструментів струнної групи належить цинь та грушевидна піпа (різновид лютні).
Упродовж віків китайське мистецтво пронизувала складна символіка. Прикладом символіки є дует флейти та піпи - Союз Дракона і Фенікса , де флейта символізує Дракона, а піпа - Фенікса.
Флейта з бамбука - бансурі - з ніжним і теплим тембром. Не дивно , що заклинателі змій виконують свою гіпнотичну музику саме на флейті.
Існує легенда про походження індійського парного барабана - табла. (почитайте її на стор. 116).
А зараз давайте пригадаємо нашого українського "Щедрика" , але як він звучить японською мовою.
Запам'ятайте: Гамелан - традиційний індонезійський оркестр
який виник на острові Ява і поширився на
Сході.
Ситар - багатострунний індійський музичний
інструмент.
Цинь - китайський інструмент із шовковими
струнами.
Читати підручник стор 114- 117 . слухати музичні приклади .
Комментариев нет:
Отправить комментарий