среда, 20 марта 2024 г.

7-а клас на 21.03. 7-б клас на 22.03. 2024 р.

      Посилання на онлайн зустріч : https://meet.google.com/kva-ehrz-dea

   Тема уроку:"Новаторські музичні 

                   явища".

     Музичне мистецтво сучасності часто називають елітарним, незрозумілим. Інколи нас дивує - де ж у цій музиці звична мелодія, зрозумілі кожному емоційні образи? Чому слова вокального твору зовсім неможливо розібрати? "Незрозумілість " цієї музики пов'язана з бажанням авторів передати складність сучасного життя. Ми намагаємося почути в цій музиці те зрозуміле, до чого звикли, але чого там немає.

     Сучасні композитори експериментують із формою , шукають нові темброві фарби. У мистецтво , зокрема музику, увійшли нові ритми життя , звуки індустріаль-ного світу. 

     Наприклад, в оркестровому творі Артюра Онеггера "Pacific 231" оркестр відтворює гудки , стукіт коліс, роботу поршнів та шатунів, брязкіт гальм звучання пари , що виривається назовні. Тому що герой твору - потяг! Назва твору походить від моделі паровозу із серії "Pacific", хоча спочатку вона називалася "Симфонічний рух".

     Композитор звертається до прози життя , відображаючи його динамічний рух. Перше виконання твору викликало багато критики: автора називали "механіком у музиці " і малювали на нього карикатури, зображаючи у спецівці. Але твір став популярним і приніс композитору міжнародну славу. 

    

   У сучасній музиці відбуваються інтенсивні пошуки й експерименти , насамперед у царині  музичної мови. Деякі митці відмовляються від використання мажору і мінору та від класичних традицій розвитку музики - народжується атональна музика та новий музичний метод - додекафонія. 

     Атональна музика виникла майже одночасно з абстрактним живописом. їх об'єднує безпредметність художніх образів.

     Засновником Нововіденської композиторської школи , винахідником додекафонії і серійної техніки був австрійський композитор , диригент, художник, педагог Арнольд Шенберг.

     На наступному уроці ми поговоримо про музику Арнольда Шенберга та послухаємо її.


     

     

Комментариев нет:

Отправить комментарий