понедельник, 11 марта 2024 г.

7-а клас; 7-б клас на 12.03. 2024 р.

      Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/jpk-gsdi-uwv

     Тема уроку:"Світ дитинства в музиці

                          минулого і сьогодення".

   Давайте пригадаємо скільки цікавих музичних творів 

для дітей та юнацтва було прослухано в попередні роки. співали пісні з українських дитячих опер, насолоджувалися

 балетною музикою за сюжетами літературних творів, пізнавали в інструментальних п'єсах "музичні характери" казкових персонажів - фантастичних гномів та ельфів, легкокрилих метеликів і пташок, кумедних клоунів.

     Німецький композитор Йоган Себастьян Бах започаткував традицію створення циклів педагогічного призначення.. Мабуть не існує юних піаністів , які б не виконували його поліфонічні п'єси. Збірка "Нотний зошит Анни-Магдалени Бах" - це родинний альбом німецького композитора. У ньому є твори інструментальні (менуети, полонези, марші) та вокальні (арії. хорали. речитативи). У деяких нотах пропущено середні голоси. Чому? Гадаєте , композитор забув їх дописати? Звісно , що ні. Учень мав їх заповнити самостійно - у рукописі трапляються сторінки, написані дитячим почерком (припускають, що ці рядки писали сини композитора).


    А.-М.Бах. Арія №20


     Бах був не лише неперевершеним композитором і виконавцем , а й вправним педагогом. Дуже обдарованими учнями виявилися його діти . Вони грали на музичних інструментах,  співали. для сімейного ансамблю Бах спеціально створював музику. 

     У спадщині Йозефа Гайдна, Вольфганга Амадея Моцарта, Людвига ван Бетховена - творців класичної сонати і симфонії - є сонатини , тобто маленькі сонати , які могли виконувати діти. Композитори писали невеличкі й нескладні твори, доступні музикантам - початківцям. Популярними були танці, насамперед менуети. Батько Моцарта, скрипаль Леопольд Моцарт, як і Б, навчав музики своїх дітей - доньку та сина-вундеркінда. з педагогічною метою він написав для маленького Вольфганга менует, який згодом увійшов у педагогічний репертуар.

     Продовжимо на наступному уроці , а зараз читайте підручник , слухайте музику. 
    Підручник тут     

     


Комментариев нет:

Отправить комментарий