понедельник, 11 ноября 2024 г.

8- й клас на 12. 11. 2024 р.

       Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/eza-aruc-xgo

      Мистецтво епохи Відродження.

  Тема уроку:" Ідеали та образи Ренесансу".

     Після Середньовіччя в мистецтві Західної Європи настало гігантське культурне піднесення, злет творчої енергії людства - епоха Відродження (Ренесанс), що тривала майже два століття. 

  Свою назву період отримав у зв'язку з відродженням інтересу до античного мистецтва , зверненням до нього, як до прекрасного ідеалу, взірця.

     Представники Відродження знайшли в античній культурі прихильність до реальності, життєрадісність, схиляння перед красою земного світу, перед величчю героїчного подвигу. Першою країною Відродження стала Італія.
     Як завжди почнемо з архітектури. В архітектурі звернення до античної традиції виявилося у відродженні античної ордерної системи, класичної пропорційності, розробці центричного типу будівель з легкодоступним для огляду простору інтер'єру. Багато нового було створено в галузі цивільного зодчества (ратуші, будинки купецьких гільдій, університети , склади, ринки тощо), виник тип міського палацу (палаццо), а також заміські вілли. Звернення до зразків античності сукупно з розвитком математики та інженерних наук породило ідею гармонійної досконалості в мистецтві взагалі і в архітектурі зокрема.
     Філіппо Брунелескі досягнув художньої довершеності 
в будівництві.
     Флорентійський собор Санта - Марія - дель - Фйоре.
         Собор Святого Петра.
     
           



         Видатний митець епохи Відродження Мікеланджело Буонарроті виявив свій талант в архітектурі, скульптурі, фресковому живописі.

         Скульптура епохи Ренесансу також відродилася після тисячолітньої перерви. Важливим досягненням мистецтва того часу стало створення круглої скульптури: статуї почали розглядати як самостійний мистецький твір, їх уже не обов'язково було вписувати в архітектурний ансамбль.



 
      Продовжимо на наступному уроці.
     Читайте підручник стор. 62 - 65.
      Підручник тут
          
        Виконайте тестову роботу.
      Тест тут




Комментариев нет:

Отправить комментарий