пятница, 29 октября 2021 г.

8- а клас , 8-б клас на 01. 11. 2021р.

 Тема уроку: " Лицарський кодекс честі".

     Чимало подій давніх легенд і казок відбувається саме в середньовічних замках.  Найвідоміші з них- легенди про короля Артура, Робіна Гуда , Тристана та Ізольду, пісня про Роланда, інші твори , з яких ми дізнаємося про життя та подвиги доблесних лицарів. 

     Лицарем називали воїна на коні з важким озброєнням  і спорядженням , який був захисником усіх , хто цього потребував. Риси лицарства виховували з дитинства. Посвячення в лицарі було не простим ритуалом - він складав присягу в храмі , біля вівтаря , даючи обітниці честі й вірності, а священик благословляв меч майбутнього лицаря. Лицарський кодекс честі наказував бути хоробрим , шляхетним , вірним  обов'язку , великодушним , благородним. 

     Розгляньте ілюстрації на стор 46-47 підр. та визначте особливості костюмів персонажів. 


     Майже всі лицарські турніри та подвиги присвячувались Прекрасній Дамі. Ідеалом лицарства був святий Георгій Победоносець, який врятував її від злого чудовиська. 

     Лицарі виходили на бій (під час турніру або війни) , закуті в лати та інші обладунки. і їх практично не можна було впізнати . Розппізнавальними знаками лицарів були яскраві герби. Кожен герб являв собою " візитівку , своєрідне " обличчя" роду. Знаки на лицарських щитах мали різноманітну форму: смуг, квадратів, ромбів, трикутників. Із часом зображення  набули символічного значення. Наприклад, зображення мосту або башти свідчили про те , що засновник роду відзначився під час захоплення відповідно ворожего мосту чи башти. Дельфін означав заслуги мореплавця, цап уособлював стійкість, швидкість дій, книжка- ученість. 
     Середньовічні герби "розповідали" не тільки про подвиги, а й про безслав'я, промахи та вади їхніх власників. 
     Розгляньте зразки гебів на стор. 48 підр. Зверніть увагу на їхню форму. Спробуйте "розшифрувати" зміст зображень.

Подивіться уривок з балету С. Прокоф'єва "Ромео і Джульєтта", "Танець лицарів".

     Зверніть увагу на важкість музики. Вона як весь романський стиль .
     Спробуйте створити герб своєї родини. 
     Читайте підручник стор.46-49.













Комментариев нет:

Отправить комментарий