XX століття позначилося двома світовими війнами, спалахами геноциду й виникненням тоталітарних режимів і водночас - стрімким розвитком науки , який , у свою чергу , змінив уявлення про простір і час. Досягнення минулого , здавалося , втратили своє первинне значення , і людина мусила самотужки протистояти всім викликам часу.
Усе це , звичайно , не могло не вплинути на культуру й мистецтво, у яких з'явилася велика кількість нових шкіл і напрямів. Вони часто не визнавали одне одного, боролись, виникали і зникали , але попри все в них була одна спільна риса: усі вони перебували в пошуках новітніх засобів і технічних прийомів для втілення внутрішнього світу сучасника.
Добро і зло, щастя і горе, війна і мир, любов і ненавість , урбанізоване місто і незаймана природа- такий широкий діапазон тем мистецтва XX століття .
Художні напрями течій, педставники яких виступали за радикальне оновлення мови мистецтва , отримали назву авангардизм.
Його часто називають елітарним, незрозумілим.
З-поміж великої кількості художніх течій авангардизму виділяються абстракціонізм, кубізм, сюрреалізм, футуризм. експресіонізм та ін.
Абстракціоніст Василь Кандінський головним у мистецтві вважав його духовний зміст, а основним вираженням цього змісту зробив комбінацію безпредметних форм .
Голландець Піт Мондріан передавав враження від навколишнього світу і його осмислення засобами чіткої геометричної структури , що утворюється за допомогою ліній , які перетинаються під прямим кутом . Квадратні та прямокутні площини він тонував лише трьома основними кольорами : червоним , жовтим , синім- або ахроматичними - білим і чорним. Цей новий художній напрям неопластицизм базувався на доктрині " мистецтва чистої пластики".
Останній ступінь розриву з дійсністю -поява суперматизму.
що став одним з різновидів геометричної абстракції. Суперматичні композиції складаються з різнокольорових площин , що мають форму квадрата, пямокутника, кола, хреста. Цей напрям започаткував Казимир Малевич.
Шановні учні . Продовжимо на слідуючому уроці. Читати підручник стор. 42-44. Розглянути репродукції картин.
Комментариев нет:
Отправить комментарий