Тема уроку:"Видатні імена в хоровому мистецтві".
На українських землях хоровий спів відомий з часів Київської Русі, де хорові колективи існували в монастирях і при княжих дворах. В XIстолітті хорового співу навчали в жіночій монастирській школі у Києві. На сході країни хорова музика була тісно пов'язана з церквою.Музика для хору виконувалася a cappella.
Наприкінці XVI століття в Україні виник новий тип церковного спііву-багатоголосний ансамблевий (хоровий) партесний спів.
Основним жанром професійної музики став одночастинний партесний концерт. Серед найвидатніших композиторів партесної музики в України - Микола Дилецький , Симеон Пекалицький , Іван Домарацький, Герман Левицький.
Пізніше, в другій половині XVIII століття з'являється новий жанр духовного хорового циклічного концерту і нові імена композиторів: Максим Березовський, Дмитро Бортнянський та Артем Ведель, які затвердили чотириголосний спів.
Розвиток світської хорової музики в Україні почався в першій половині XIX століття. Величезним внеском у неї стала творчість Миколи Лисенка- автора хорових кантат та хорових обробок народних пісень.
Після Лисенка визначними творцями хорової музики були : Микола Леонтович, Кирило Стеценко, Олександр Кошиць, Станіслав Людкевич та ін.
Розгляньте таблицю на стор. 66 підручника. На цій же сторінці прочитайте про розвиток хорового співу в Україні.
Давайте послухаємо народну пісню " Дударик"( обр. М. Леонтовича) у виконанні хору Г. Вірьовки.
Послухаємо "Тихо над річкою" муз. П. Батюка у виконанні хорової капели "Дударик".
Проаналізуйте ці твори за планом на стор. 67 підручника.
Комментариев нет:
Отправить комментарий