суббота, 6 ноября 2021 г.

9-а клас. на 09.11.2021, 9-б клас на 11.11.2021.

 Тема уроку: " Модернізм: долаючи стереотипи".

                        ( продовження).

     Архітектура перших десятиліть XXстоліття теж зазнала оновлення. Будівлі строгих, простих обрисів, поштукатурені у світлі кольори , прикрашують фризами, смугами, художніми вставками, виконаними із цементу. 

     У Європі з розвитком післявоєнного будівництва стає популярним художній напрям ар-деко, що виявляється в архітектурі комерційних споруд, місць відпочинку та розваг, кінотеатрів, виставкових павільйонів, промислових ярмарків та універмагів.  Його відмітні риси- сувора закономірність, сміливі геометричні форми, етнічні геометричні візерунки, багатство кольорів , щедрі орнаменти , розкіш, використання дорогих сучасних матеріалів( слонової кістки, крокодилячої шкіри , алюмінію, срібла, рідкісних порід дерева тощо). У США це -Вільям ван Ален.

     Деякі зодчі вважали , що форми виробляються на основі функціонального призначення споруди. Так виник новий   художній напрям - конструктивізм. У Франції  Ле Корбюзьє.

     Розгляньте фото на стор. 48 підручника та прочитайте про відкриття Ле Корбюзьє.

     Якщо ви коли-небудь споглядали твір живопису. що нагадує академічне полотно, але водночас незрозуміло, то ви зіткнулись із твором художнього напряму сюрреалізм. Мета ціх митців- сюрреалістів спонукати глядача до роздумів.(Ілюстрації на стор. 49 підручника).Представник- Сальвадор Далі.

     
     Напередодні Першої світової війни і в повоєнні роки світ охополи передчуття невідомості й невизначеності. Митці шукали різні шляхи для відображення подій сучасності. Художники не бачили позитивного виходу із  ситуації,  що склалася. У Німеччині та Австрії виникла нова художня течія- експресіонізм, представнинки якої відтворювали темний бік реального життя.
     Норвезький художник Едвард Мунк живописними засобами передає образ світу, про який свого часу писав:" Мені увесь час здавалося, що я чую страшний , безкінечний крик природи".(ілюстрація на стор. 51 підручника).
     Як і в живописі, у музиці того часу посилюевалася експресія, що збільшувала напругу і драматизм художніх образів, їх емоційний вплив на слухача.
     Арнольд Шенберг, музика якого сповнена дисонансів і трагічних інтонацій. Її відносять до експресіонізму, і це, безумовно правільно, бо основою творів є внутрішні переживання . а не зовнішні враження.
     Експресіоністиперебували в постійних пошуках у сфері музичної мови і засобів виразності. І, як результат, вони відмовляються від використання мажору і мінору - народжується анотальна музика музика. Експресіоністи відходять від класичних традицій розвитку музики- з'являється новий музичний метод додекафонія.
     


     
     На початку XXстоліття у французському живописі був започаткован новий напрям фовізм. Певною мірою фовізм близький до експресіонізму в прагненні до створення художніх образів винятково за допомогою гранично яскравого відкритого кольору. Представники - Анрі Матісс та Андре Дерен. (ілюстраціі на стор. 54 підручника).
Прочитайте підручник стор.48-55.   Успіхів!!!











Комментариев нет:

Отправить комментарий