суббота, 13 ноября 2021 г.

7-а клас, 7-б клас на 16.11.2021р.

 Тема уроку:" Фольклор і сучасна стилізація".

     Існує повір'я, що папороть розцвітає лише раз на рік і той , хто знайде квітку , стане щасливим. Тому люди здавна шукали квітучу папороть у ніч напередодні Івана Купала.

     Якщо вам цікаво дізнатися більше про цю легенду і композитора , який зобразив її в опері , запрошую на купальські свята.

     Народна музика грунтується на історичних традиціях та обрядах, передається в усній формі - поезіях, піснях та інших видах мистецтва.          

     Розгляньте схему на стор. 60 підручника. Назвіть складові фольклору.

     Ознайомтеся з переліком виконавців фольклору на стор. 61 підручника. Чи всі назви ви зрозуміли?

     Серед композиторів , завдяки стилізаціям яких фольклорні твори набули нового звучання , слід згадати українського митця Є. Станковича , який написав оперу , основою для сюжета якої стала традиція відзначення слов'янами свята Івана Купала.

     Цю незвичайну фольк-оперу створено за мотивами повістей М. Гоголя, матеріалами національного фольклору, героїчного епосу і народних обрядів України.

Послухайте уривки з фольк-опери.





     Проаналізуйте почуте за планом зі стор. 62 підручника.

     Порівняйте образи , які постали у вашій уяві під час слухання фольк-опери Є, Станковича з образами картини Г. Семирадського" Ніч напередодні Івана Купала".( стор.62 підручника).

     Послухайте пісню " Ой на Івана, та й на Купала у виконанні Театру Пісні "Джерела". 


     Загугліть такі поняття : 

      стилізований фольклор, акин, ашуг, гусляр, кобзар, кюйши, леутар, менестрель. (напам'ять вчить не треба, але потрібно розуміти ).
     Розучуємо укр. нар. пісню" Чом ти не прийшов". Текст пісні на стор. 64-65 підручника.


     
Розгляньте репродукції творів образотворчого мистецтва на стор.64-65 підручника. Яка з них найкраще ілюструє прослухану пісню?

Комментариев нет:

Отправить комментарий