понедельник, 1 ноября 2021 г.

9а клас на 02.11.2021р, 9б клас на 03.11.2021р.

 Тема уроку:"Модернізм : долаючи стереотипи.

                             (продовження)

     Художники Пабло Пикассо і Жорж Брак запропонували новий принцип сприйняття і відображення навколишнього світу. Вони почали конструювати моделі об'ємного зображення на площині за допомогою простих геометричних фігур: конуса, циліндра куба. Саме це стало приводом для виникнення назви цілого художнього напряму- кубізм.

     Розгляньте ілюстрації в підручнику на сторінках 44-45.

На картині Ж. Брака"Португалець" натуральні форми об'єкта розсікаються на багато дрібних граней, що утворюють динамічну кристалічну структуру.

     У композиції " Музикант" зображення музиканта складено за допомогою нашарування один на один і поєднання об'єктів різних кольорів, форми і фактури. 

     У натюрморті " Гітара" П. Пікассо намагався показати предмети одночасно з кількох точок зору. Предметні форми постають перед глядачем одразу в різних аспектах: фронтальному і боковому розрізах та проекціях знизу і зверху.

     На сторінці 45 підручника (у рубриці "Факт") прочитайте про колажну техніку.

     Кубізм захопив на той час багато скульпторів. Найбільш відомим його представником є українець Олександр Архипенко. Його скульптура будується на різкій деформації і геометричній стилізації пластичної форми.

     У стилі кубізму споруджено пам'ятник Тарасові Шевченку в Полтаві( за проектом українського скульптора Івана Кавалерідзе).(див. на стор.46підручника0.

     Інший художній напрям- футурізм оспівував прийдешню індустріальну епоху , прославляючи швидкість машин і ритмів життя загалом.

    Одним із засновників та ідеологів напряму був український художник Давид Бурлюк. Цікаво , що у 2007 році картину Бурлюка " В церкві" продали за 650 тис. доларів. 

     У цей час відбуваються активні пошуки і в музичному мистецтві. Композитори шукають нові музичні образи та засоби їх утілення . Наприклад , Артюр Онегер вирішив втілити у звуках яскраво урбаністичний образ - потужний паровоз. 

Послухайте його твір"   Пасифік 231."


     Зверніть увагу на те що всі ці звуки виконуються музичними інструментами.
А для того , щоб трохи вас розважити. я хочу запропонувати пародію на таку музику, тому Що не всі  її розуміли.
    Дивимся уривок з постановки лялькового театру ім. Сергія Образцова " Незвичайний концерт"
     Далі буде.  А ви, будь ласка, перечитайте параграф з темою "Модерн", тому що на слідуючім уроці ми будемо писати тестову роботу за цією темою.
                             Успіхів!!!



Комментариев нет:

Отправить комментарий