Тема уроку:"Музика і хореографія"
Про мистецтво танцю , зокрема народні танки, бальні та балет, ми неодноразово згадували на уроках музичного мистецтва. Як же називають це мистецтво, що вібрало в себе
все , що належить до танцю?
Пригадайте: 1. Які народні танці ви знаєте?
2. Що означає слово "балет"?
3. Які танці містить балет?
Для того щоб зберігся літературний твір- оповідання, вірші, байки,- його записують за допомогою слів, музичний твір записують за допомогою нот. А як же зберегти танець? Ма-
буть ,потрібно записати його рухи. Запис рухів у перекладі з грецької мови (chorcia- пляска, grafho- пишу) звучить як хореографія.
Хореографія- це мистецтво постановки танцю, послідовності кроків, рухів, фігур для створення найкращого сценічного ефекту. Людину, яка займається постановкою танцю , називають хореографом.
Танцювальне мистецтво існує з найдавніших часів. Релігійні, трудові, мисливські та інші обряди супроводжувалися не тількі грою на музичних інструментах і співом , а й танцями . Танцювальні уявлення існували у Давньому Єгипті, Індії, Китаї, Греції, Римі та інших країнах.
Слово "хореографія" з'явилося близько 1700р. як назва для систем запису рухів у танці. що тоді з'явилися. Згодом зміст цього терміну змінився: його почали застосовувати до постановки танців і навіть до танцювального мистецтва взагалі. Постановку схожих з танцями мистецтв, наприклад, фігурного катання або фігурного кермування , також називають хореографією.
Вища театральна форма хореографічного мистецтва- балет.
Однак існують й сучасні форми хореографії.
Естрадний танець- вид сценічного танцю, невелика хореографічна сценка, що слугує для естрадного виконання.
Види естрадних танців: бальний, джаз, модерн, контемп, та інші, менш популярні види.
Хореографія і музика має багато спільного. Музика спирається на виразність інтонацій людської мови, а хореографія - на виразність рухів людського тіла.
Музика та хореогрфія , поєднані в художньому творі,- це танці. Музика підсилює виразність танцювальної пластики, надає їй емоційної та ритмічної основи. Музика та хореографія здатні проникати в людські душі.
Хореографія розташовується немовби посередині між музикою і поезією. Багато професійних композиторів складали танцювальну музику, зокрема вальси, менуети, полонези, польки.
Але певна музика - це знахідка для хореографа, настільки образно виразна, що її можна вважати програмною музикою.
Послухайте саме таку танцювальну музику австрійського композитора Й. Штрауса та спробуйте уявити сюжет, що зобразив композитор у цій музиці.
1. Яким є характер цієї польки?2. Які незвичайні засоби виразності ви почули в у цьому
творі?
3. Яку хореографічну композицію можна створити під цю
музику?
Завдяки веселій, метушливій , стрімкій мелодії цієї польки через різкі акценти , що нагадують нам постріли під час полювання, цей твір отримав саме таку назву- "Полювання".
Музика цього танцю звучала так завзято, що , мабуть , і вам хотілось взяти участь у його виконанні.
Послухайте ще раз польку та на гучні акценти ляпайте в долоні.
Чимало композиторів присвячують свої твори школі, щасливим шкільним рокам. І справді, кожній людині школа надає знання та відкриває стежку в життя. Школа - це чудова країна, яка вчить нас відкривати навколішній світ. Саме про це йдеться в пісні І Тарнавської "Світ шкільний". Гарного вам настрою. Танцюйте.
Комментариев нет:
Отправить комментарий