Тема уроку:"Музика з телеекрану".
Музичні твори з телеекрану ми слухаємо щодня. Багато саундтреків, пісень та музичних номерів, які виникли в результаті синтезу кіномистецтва і музики стають хітами йулюбленими мелодіями цілих поколінь. Але ж музика на телеекрані існує не лише у фільмах. Без музичного супроводу не можна уявити різноманітних телепередач, мультфільмів, конкурсів , реклам тощо.
Звукове кіно з'явилося через 30 років після винайдення кінематографу. В епоху німого кіно музику до фільму виконували тапери(піаністи у кінотеатрі), джазові та симфонічні оркестри, що супроводжували показ фільмів.Незважаючи на те , що першочергове значення у фільмі належить зображенню, музика органічно доповнює сюжет і відіграє важливу роль у кінокартині.
Музика кіно- величезний каталог мелодій , які продовжують жити роками. Ці музичні твори належать до різних стилів та напрямків музики, вони представляють різноманітні жанри і форми. Більшість творів написані композиторами для конкретної стрічки або мультфільму.
Музику для кінофільмів створює композитор, а звукове оформленя- звукорежисер. До видатних композиторів, які писали шедеври академічної музики та водночас працювали як автори музики кіно, належать Б. Лято-
шинський("Кармелюк","Визволення","Григорій Сковорода"), М. Скорик ("Тіні забутих предків","Як козаки куліш варили", "Гуси-лебеді летять", "Лис Микита " та ін.)
Подивіться і послухайте уривок з фільму"Тіні забутих предків " і послухайте музику з цього фільму:
Подивіться мултфільм "Як козаки куліш варили " та послухайте музику:
Сингл Джамали "Чому квіти мають очі " став саундтреком до історичної драми "Поводир". Сама співачка Джамала зіграла одну з центральних ролей у стрічці.
Пісня "Закохані " була написана О. Положинським спеціально для фільму "Жива". Історико -драматичний фільм розповідає історію дівчини , що переховуючись від МГБ, потрапляє у полон УПА.
Комментариев нет:
Отправить комментарий