понедельник, 26 апреля 2021 г.

5-а клас на 27.04.20214 5-б клас на 29.04.2021р.

 Тема уроку"Музика в театрі".

Майже кожен із вас знає , що таке театр - драматичний або ляльковий. Але є ще один осбливий театр - музичний, де зміст вистави розкривається мовою музики у поєднанні  з іншими видами мистецтва. Ви знаєте , що в оперному театрі можна переглянути оперну виставу. А які ще вистави можна побачити у цьому театрі? Дізнаємося про це сьогодні на уроці.

Театральне мистецтво виникло у Давній Греції. Спочатку це були ритуальні святкування на честь богів. Але це ще не можна вважати театром. Як для музики потрібні виконавці та слухачі , так і для театру потрібні актори та глядачі. Театр -це колективне мистецтво. У створенні вистави беруть участь режисери, композитори, хореографи, актори, , а також- бутафори, костюмери, гримери, освітлювачі, робітники сцени.

Театральне мистецтво пов'язане з іншими видами мистецтв. розгляньте схему "Театральне мистецтво" на ст. 155підр.

Отже театр-вид мистецтва , що відображає життя у сценічній дії, яку виконують актори перед глядачами. У театральному мистецтві поєднані література,музика, образотворче мистецтво, хореографія  та інші види мистецтва.

Сучасний театр має різновиди: драматичний, опери і балету, ляльок, музичної комедії та інші.

Музичний театр має багатовікову історію. Нам відомо, що у давньогрецькому театрі музика була обов'язковою: актори наспівно промовляли текст; хор уособлював водночас і голос народу, і голос автора. Також ми знаємо  у Флоренції (Італія), у 1601році відбулася вистава першої опери: актори  не декламували вірші, як раніше, а співали їх під музику. Так започаткувався в історії культури новий жанр музики-опера.

Опера-це найскладніший музичний жанр, у якому поєднано (поряд із музикою та літературою) елементи хореографії, театрального й образотворчого мистецтв. Літературною основою опери є лібрето.

Існує ще один жанр музики, який також взаємопов'з літературою. 

Відгадайте загадку:

Він у мистецтві- принц прекрасний,                                Душею виконаний злет,                                                    Він- старовинний. він- сучасний,                                    Класичний танець. Це...(...).

Так цей жанр називається балет. Його не можна уявити без музик: у балеті музика відіграє роль слова, відображає розвиток сюжету, розкриває характери та взаємини дійових осіб.

Балет-музично- драматичний твір сценічної дії, зміст якого  втілено за допомогою хореографії, міміки, музики.

Балет -це не просто танець, а вистава, де танець та музика передають драматичну дію. У давні часи танець мав ритуальний характер. У ньому людина втілювала свої почуття, ставлення до життя, одна до одної. Згодом танець став складовою різних свят, а згодом перетворився на самостійний музично-театральний жанр- балет. Найбільшу популярність він отримав у Франції. Балет має специфічну хореографічну мову. Танцівниці- балерини- прагнули зробити свій танець більш легким. повітряним, стаючи на кінчики пальців, що сприяло виникненню пуантів- особливого взуття балерини.

Балет складається з класичного танцю, характерного танцю та пантоміми. Класичний танець дуже граційний. Його рухи витончені та піднесені. Характерний танець побудований на елементах народного танцю.

Пантоміма-(у перекладі з грецької-" той, хто все відтворює")- це рухи, жести, міміка, пластика тіла, за допомогою яких танцівники немов розмовляють між собою, передають зміст вистави.

 Крім солістів у балеті бере участь і велика група артистів- кордебалет, танці якого відтіняють основну дію. Їхня роль аналогічна ролі хору в опері.

В основі лібретто багатьох балетів - сюжети літературних творів, міфів. казок. Балет " Спляча красуня" композитор П. Чайковський створив на лібретто І. Всеволожського та М. Петіпа за сюжетом казки Ш. Перро.

Послухайте Вальс із балету "Спляча красуня" П. Чайковського.

Проаналізуйте цю музику за планом на стор.155підр.

Заспіваймо піснюГ. Гладкова "Пісенька друзів" із мультфільму "Бременські музиканти".






                                              


Комментариев нет:

Отправить комментарий