Тема уроку:" Музика та інші види мистецтва".
У кожного мистецтва -своя особиста мова, свої виражальні засоби. У живописі, наприклад, такими засобами є рисунок і фарби. Уміло користуючись ними , художник створює картину. Поет. пишучи вірші, розмовляє з нами мовою слів, він користується віршованою мовою, римами. Поетичне слово - це виражальний засіб поезії. Основою танцювального мистецтва є танець, драматичного- гра акторів. А що є виражальними засобами в музиці? Як навчитися розуміти музичну мову? Про це я вам сьогодні розповім.
Мистецтво - чарівний світ краси , що з давніх- давен приваблює до себе людей. Майже сорок тисячоліть існує на землі мистецтво.Твори різних видів мистецтва- літератури, театру , танцю, музики, живопису, скульптури , архітектури- по різному прямують до серця людини: деякі з них сприймаються зором, інші слухом. Водночас усі вони споріднені . адже мають спільну мету- передати людині думку митця.
Музика пов'язана з усіма видами мистецтва. розгляньте схему на стор. 6 підручника" Зв'язок музики з іншими видами мистецтва".
Без поезії не було би пісень. Без музики не можливо уявити жодної вистави , фільму чи мультиплікаційного фільму. Скульптуру ми розглядаємо , як застиглу музику в камені.
Під час циркової вистави саме музика допомагає створити відчуття свята, радості, очикування дива, що дарують нам артисти- дресирувальники, акробати,клоуни.
Якби не музика - не існувало б танцювального мистецтва.: танців, балету.
Якщо заплющити очі, то можна навіть уявити танцювальні рухи артистів балету.
Давайте послухаємо музику з балету "Сільвія " Л. Деліба та спробуємо уявити рухи. Хтось з вас може вдома і станцювати під цю музику.
Уривчаста, тиха, граційна , грайлива музика намалювала нам танець, що виконується навшпиньки. Такі рухи танцівників допоміг нам уявити особливий спосіб гри на смичкових інструментах- піцикато.
Давайте послухаємо та заспіваємо пісню О. Злотника. "Школярі- школярики".
А тепер увага !
Комментариев нет:
Отправить комментарий