среда, 6 апреля 2022 г.

5-а; 5-б клас на 06.04.2022р.

 Тема уроку:" Взаємодія музики з іншими видами мистецтва."

          Музика та інші види мистецтва.

     У кожного мистецтва - своя особлива мова, свої виражальні засоби. У живописі, наприклад, такими засобами є рисунок і фарби. Уміло користуючись ними , художник створює картину. Поет, пишучи вірші , розмовляє з нами мовою слів, він користується віршованою мовою, римами. Поетичне слово- це виражальний засіб поезії. Основою танцювального мистецтва є танець, драматичного - гра акторів. А що є виражальними засобами в музиці? Як навчитися розуміти музичну мову? 

     Мистецтво- чарівний світ краси, що з давніх- давен приваблює до себе людей. майже сорок тисячоліть існує на землі мистецтво. Твори різних видів мистецтва- літератури, танцю, музики,Живопису, скульптури, архітектури- по- різному прямують до серця людини: деякі з них ми сприймаємо зором , інші - слухом.

     Музика пов'язана з усіма видами мистецтва, вона збагачує мистецькі образи барвами , посилює емоційне сприймання. 

     Без поезії на було б пісень. Без музики немжливо юявити жодної вистави, фільму. чи мультиплікаційного фільму. Скульптуру ми розглядаємо як застиглу музику у камені. 

     Під час циркової вистави саме музика допомагає створити відчуття свята, радості. очікування дива . що дарують нам артисти- дресирувальники , акробати , клоуни.

      Якби на музика - на існувало б танцювального мистецтва: танців, балету. якщо заплющити очі. то можна навіть уявити танцювальні рухиартистів балету, а допоможе у цьому музика. 

     Послухайте музику з балету "Сільвія" Л. Деліба і спробуйте уявити танцювальні рухи артистів балету.



Уривчаста , тиха, граційна, грайлива музика намалювала нам танець що виконується навшпиньки. Такі рухи танцівників допоміг нам уявити особливий спосіб гри на смичкових музичних інструментах- піцикато. 
     Піцикато( у перекладі з італійськлї -"щипати")- спосіб гри на смичковиї струнних інструментах, коли звук видобувають не смичком я. а щипком: торкають струни пальцями, звук стає уривчасти і тихішим.
     Цей твір має саме таку назву- Піцикато "Навшпиньки" з балету "Сільвія" , який створив французький композитор , автор балетів, опер та оперет Л. Деліб. 
     Подивимся уривок з балету.


     Мовою музики можна передати різні настрої. порхи душі людини , вона може розповісти про багатство навколишнього світу і навіть про цікаве , сповнене багатьма  подіями життя. Саме про цікаве шкільне життя йдеться в пісні О. Злотника"Школярі- школярики".

Мирного вам неба та гарного настрою.


 



Комментариев нет:

Отправить комментарий