Тема уроку:" Краса і впорядкованість гармонії
співзвуч".
(продовження)
Людвиг ван Бетховен, чия творчість вирізняється могутністю, величчю і силою музичних образів, увів у симфонію №9 величний хоровий фінал "Ода радості!", музика якого в майбутньому стала основою гімну Євросоюзу.
Герой Бетховена наділений якостями філософа і воїна , з могутньою волею і розумом мислителя. Він служить людству, і роль його боротьба з ворожими силами світу, подолання багатьох перешкод і разом з тим -душевні страждання , внутрішні конфлікти , що потребують великого напруження сил.У період класицизму з'явився новий музичний інструмент- фортепіано . Він мав набагато ширші виконавські можливості, ніж його попередники- клавесини, клавікорди тощо. У часи Бетховена фортепіано стало провідним інструментом у концертах, та домашньому музикуванні, саме тоді й закріпилися його різновиди - піаніно і рояль.
Саме у творчості Бетховена фортепіанна музика , зокрема соната , за значущістю піднялася до рівня таких складних жанрів, як симфонія та опера.
Соната, як і симфонія -циклічний твір. Послідовність та образний зміст частин зумовлені єдиним задумом , єдиною ідеєю.
Соната "Патетична" (побудова).
Вступ-повільно, похмуро, урочисто.
I частина - сонатна форма, швидко , стрімко, схвильовано, драматично.
II частина- тричастинна форма( АВА) , повільно, співуче, благородно, велично.
III-частина, фінал- рондо, швидко, стрімко, поривчасто, схвильовано.
Симфонія(від грец."співзвучність, злагодженість")-музичний твір для симфонічного оркестру, що складається переважно із 4 частин.
Соната-(від італ. "звучати ")- музичний твір циклічної форми для одного або кількох інструментів.
Гарного вам настрою та Перемоги якнайшвидше!
Комментариев нет:
Отправить комментарий