вторник, 26 апреля 2022 г.

6-а; 6-б клас на 28.04.2022р.

           Тема уроку:" Концерт для друга".

     Прилюдне виконання музичних творів називають концертом . Але це слово має й інше значення . Сьогодні поговоримо про концерт як жанр симфонічної музики.

     Концерт- доволі складний твір для сольного виконання на певному інструменті(фортепіано. скрипці, кларнеті тощо) з оркестровим супроводом .Соліст і оркестр ніби змагаються одне з одним : оркестр то затихає, заворожений силою почуття і вишуканістю звукових визерунків у партії сольного інструмента, то перебиваає його , то з готовністю підхоплює його тему.

     Перші концерти для оркестру з одним сольним інструментом (скрипкою) створив А. Вівальді. У творчості цього композитора цикл концерту набув тричастинної форми (швидка- повільна -швидка). Такі концерти писали Й.С.Бах і Г. Гендель, а в творах Й. Гайдна і В.А.Моцарта тричастинна структура утвердилася остаточно.

     У творчості Л.ван Бетховена концерт зазнав суттєвих змін і наблизився до симфонії. Симфонізацію концерту продовжили композитори - романтики. 

     У XIX столітті  з'явилися одночастинні (Ф. Ліст) та чотиричастинні (Й. Брамс) концерти. У XXстолітті до жанру концерту зверталися найвідоміші композитори- М. Равель, Б.Барток, І. Стравінський, С.Прокоф'єв , Д.Шостакович, А.Шенберг, А.Берг, А. Веберн, В. Лютославський; з українських композиторів- Б. Лятошинський, Л.Ревуцький, І.Карабиць, М.Скорик.

     Концерт(віл лат. concerto- змагаюсь) - жанр великого, віртуозного за характером музичного твору для соліста(інколидвох-трьох) з оркестром у формі тричастинного сонатного циклу; твір . в основі якого лежить принцип протиставлення звучання окремих груп виконавців або виконавського колективу і соліста.

     Послухайте : К.Сен-Санс. Концерт№2 для фортепіано з оркестром III частина.


            1. Яке враження справила на тебе музика концерту?

             2. Які музичні інструменти грали?

             3. У. якій формі написано третю частину концерту? 

             4. Охарактеризуйте темп, ритм та динаміку твору. 

     Знаменитий фортепіанний концерт №2 Сен-Санс написав усього за 17 днів для виступів у Парижі свого друга - композитора Антона Рубінштейна.

    З роками концерт , написаний Сен-Сансом для друга , став одним із найпопулярніших творів композитора і залишається таким до сьогодні. 

     Прослухайте фрагмент концерту ще раз. Якщо у вас є можливість і бажання . візьміть фарби і пензлік і створіть образ або картину природи , що виник в твоїй уяві під звуки цієї музики. 

     Надворі буяє весна. Незабаром усі сади вберуться в розкішний цвіт. Ліричну пісню про красу весняної природи я вам сьогодні пропоную. 

     О. Злотник. "Цвіт землі".

     Слухаємо і розучуємо.


     Гарного вам настрою. Все буде Україна!!!

Комментариев нет:

Отправить комментарий