Тема уроку:" Музика в театрі".
Майже кожен із вас відвідував театр- драматичний або ляльковий . Але є ще один особливий театр- музичний, де зміст вистави розкриваєься мовою музики у поєднанні з іншими видами мистецтва. Ви знаєте , що в оперному театрі можна переглянути оперну виставу . А які що вистави можна побачити у цьому театрі? Дізнаємося про це сьогодні на уроці.
Театральне мистецтво виникло у Давній Греції. Спочатку це були ритуальні святкування на честь богів. Але це ще не можна вважати театром . Як для музики потрібні виконавці та слухачі, так і для театру потрібні актори та глядачі. Театр- це колективне мистецтво. У створенні спектаклю беруть участь режисери, композитори, хореографи, актори ,а також- бутафори, костюмери, гримери, освітлювачі, робітники сцени.
Театральне мистецтво пов'язане з іншими видами мистецтв:
література- сценарій , п'єса;
хореогрфія- балет;
живопис- грим, декорації;
музика - опера.
Отже, театр- вид мистецтва , що відображає життя у сценічній дії, яку виконують актори перед глядачами . У театральному мистецтві поєднані література, музика, образотворче мистецтво, хореографія та інші види мистецтва.
Сучасний театр має різновиди: драматичний, опери і балету, ляльок,музичної комедії та ін. Подумайте які вистави можна побачити в кожному з цих театрів? У яких театрах музика відіграє майже найголовнішу роль?
Музичний театр має багатовікову історію. Нам відомо , що у давньогрецькому театрі музика була обов'язковою: актори наспівно промовляли текст ; хор уособлював водночас і голос народу, і голос автора. Також ми знаємо , що 1601 року у Флоренції (Італія) відбулася вистава першої опери : актори на декламували вірші , як раніше , а співали їх під музику. Так започаткувався в історії культури новий жанр музики- опера.
Опера - це найскладніший музичний жанр , у якому поєднано(поряд із музикою та літературою)елементи хореографії, театрального й образотворчого мистецтв. Літературною основою опери є лібрето.
Існує ще один жанр музики , який також взаємопов'язаний з літературою. Цей жанр називається балет. Його неможливо уявити без музики: у балеті музика відіграє роль слова , відображає розвиток сюжету, розкриває характери та взаємини дійових осіб.
Балет- музично-драматичний твір сценічної дії , зміст якого втілено за допомогою хореографії, міміки, музики.
Балет складається з класичного танцю, характерного танцю та пантоміми. Класичний танець дуже граційний . Його рухи дуже витончені та піднесені. Характерний танець побудований на елементах народного танцю.
Пантоміма-( у перекладі з грецької -"той , хто все відтворює")- це рухи, жести, міміка, пластика тіла, за допомогою яких танцівники немов розмовляють між собою, передають зміст вистави.
Крім солістів у балеті бере участь і велика група артистів - кордебалет, танці якого відтіняють основну дію. Їхня роль аналогічна ролі хору в опері.
В основі лібрето багатьох балетів - сюжети літературних творів , міфів, казок. Балет "Спляча красуня" композитор П. Чайковський створив на лібрето І. Всеволожського та М.Петіпа за сюжетом казки Ш. Перро.
Послухайте Вальс із балету "Спляча красуня" П. Чайковського .
Гарного вам настрою Все буде Україна!!!
Комментариев нет:
Отправить комментарий