воскресенье, 15 сентября 2024 г.

8 клас на 17.09.2024р.


     Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/eza-aruc-xgo
              Тема уроку: "Велич і могутність 

                            Давнього Риму".

     

       Давній Рим! Спочатку місто - держава, потім господар усієї Італії і , нарешті - володар Західної Європи й всього басейну Середземного моря. Тому під Давнім Римом розуміють не тільки Вічне місто античної епохи,  але також і всі завойовані країни й народи  що входили до складу величезної Римської імперії _ від Британських островів до Єгипту. Отож римське мистецтво створювали не тільки римляни, а також італійці, єгиптяни, греки, сирійці, жителі Піренейського півострова, Галлії, давньої Німеччини та інші народи. Особливу роль відіграло мистецтво Давньої Греції. У давньому Римі існував вислів:" Полонена Греція полонила своїх ворогів".

     Державні ідеї імперії найбільш повно втілювались у спорудженні будов суто практичного призначення, які задовольняли потреби громадян у торгівлі, суворій військовій  дисципліні, масових видовищах. Римляни швидко навчилися будувати храми, зводити мости, дороги та прокладати водогін. Вони винайшли бетон, завдяки якому могли споруджувати велетенські будівлі. У греків римляни запозичили ордерну систему, але ввели ще два ордери: тосканський та композитний, розробили арочні  перекриття і систему склепінь, саме давні римляни сконструювали купол.

     Римляни вперше в історії стали будувати типові міста, планування яких підпорядковувалися строго продуманій схемі: прокладали дві перпендикулярні вулиці , на перетині яких облаштовувався центр міста - форум. (Якщо ви спробуєте подивитися на наше місто з висоти пташиного польоту, то ви побачите, що воно побудовано за таким же планом).

Це був міський майдан, де розташовувалися храми, громадські споруди, установлювалися статуї видатних римських громадян, ростральні колони, до яких прикріплювалися носи переможених ворожих кораблів.

     Утіленням сили римської держави, її військових перемог, символом ушанування визначної події чи певної видатної  особи стали тріумфальні арки та тріумфальні колони.    

     Римляни, як і більшість давніх народів були політеїстами - вони вірили в багатьох богів.
     На стор.22 підручника прочитайте що таке Пантеон.
    

                      Римляни споруджували міцні й добротні мости. Міст Мульвія, який простояв понад 2 тис. років, вирізняється великою виразністю.
     Потреба у великій кількості води, зокрема для термів (лазень), зумовила створення системи акведуків ( водоводів).
     На стор.24 підручника прочитайте про те, що таке базиліка.
     На слідуючим уроці ми продовжимо говорити про мистецтво Давнього Риму. Читайте підручник стор. 18-24. 

    

       

Комментариев нет:

Отправить комментарий