понедельник, 9 сентября 2024 г.

9-а клас на 10.09. 9-б клас на 11.09. 2024 р.

             Тема уроку:"Стилі, стилі, стилі".( про-

                             довження).

     Давайте пригадаємо стилі , про які ми говорили у 8 класі.

    Античний стиль пов'язаний з давньогрецькою та давньоримською культурою, античними філософією та міфологією. Неперевершені пам'ятники архітектури  та скульптури досі викликають у нас захоплення свою неповторною красою і довершеністю. Склалися три класичних ордери, які використовуються в сучасній архітектурі:  доричний, іонічний і коринфський. Запам'ятайте особливу рису античного стилю - гармонія. Філософія античного стилю - людяність.

     Найхарактерніші ознаки візантійського стилю - витонченість, розкіш і вигадливість - яскраво втілилися в культових християнських спорудах, де зовнішня простота поєднувалася з пишнотою декору інтер'єру. Для його оздоблення використовували глазуровану плитку, слонову кістку, золото, срібло, мармур, напівкоштовні камені. Візантійському мистецтву ми завдячуємо створенням ікони(візантійський іконографічний канон), хрестово - купольних храмів. іконостаса тощо

     У романському стилі основна роль належала архітектурі. Пригадайте: лицарський замок, монастирський ансамбль, храм. Споруди були строгі, позбавлені будь - яких надмірностей у декорі.



     На зміну романському стилю прийшов готичний , споруди якого відрізнялися своїми витягнутими формами - вони ніби линули вгору. З'явилися вітражі. 

     Новий стиль - Ренесанс - збагатив мистецтво духом свободи й вірою в людські можливості. Саме в цей час склалося уявлення про гармонію , що панує в природі, і про людину як вінець її творіння. Головними ознаками цього світоглядного перевороту  епохи є гуманізм(віра в людину) і секуляризацію (звільнення від релігійного впливу)- перехід до світського стану суспільства. 

     Саме в епоху Відродження створено математично строге вчення про способи передачі простору, що отримало назву система перспектив.

     Стиль мистецтва епохи Відродження змінив емоційний , динамічний стиль бароко ,що знайшов своє відображення в архітектурі , живописі, музиці й літературі.


     Основними рисами бароко є прагнення до величі й пишності, контрастності, просторового розмаху, розкошу , динамічності образів , симетрії і змішування масштабів, поєднання реальності та ілюзії. З'явилася опера. У музиці бароко вершини свого розвитку досягла поліфонія, а " королем інструментів" став орган.

     Рококо - вишуканий і витончений стиль XVIII століття, що став ніби продовженням бароко, його видозміною. Ознакою рококо є вишуканість форм, що досягалася за рахунок невеликих розмірів кімнат із заокругленими кутами , або ж овальних у плані, особливого декорування інтер'єрів - вишуканих, витончених, комфортних, з великим декоративним навантаженням ( позолочені орнаменти у вигляді переплетень,завитків, опуклих щитів тощо, різблені панелі, дзеркала, статуетки, вишукані меблі).


     Прочитайте довідку на стор.11 підручника.

     Стиль класицизму ( від лат. - зразковий) утверджував думку про розумність і гармонійність буття, про єдність та порядок в світі.

     На зміну впорядкованому класицизму приходить новий стиль - романтизм з його гуманістичними ідеалами й особливою увагою до думок , почуттів та емоційних станів людини.  романтики зосередилися на людських переживаннях.



     З'явилися програмні твори в музиці. З'явилося поняття - стиль митця.

     Прагнення митців зображати дійсність у формах самої дійсності приводить до появи в мистецтві стилю реалізм. Яскраво він виявився в образотворчому мистецтві, особливо в живописі , де художники прагнули достовірності у відтворенні подій , явищ і предметів.

     Читайте підручник стор.6-15. Розгляньте ілюстрації та дайте відповіді на питання.

   Підручник тут

     


     



     

Комментариев нет:

Отправить комментарий