Посилання на онлайн зустріч: https://meet.google.com/eza-aruc-xgo
Тема уроку:"Барвиста магія народного
малярства".
Різновидом народного малярства, популярним способом декоративного оздоблення предметів побуту та житла є народний розпис. Здавна українці розмальовували печі в хатах, різні вжиткові речі - скрині, посуд. Пізніше виникло станкове малювання, вже не пов'язане з побутом. Зокрема , це петриківський декоративний розпис, який внесений до списку ЮНЕСКО.
Розпис виник у селі Петриківка на Дніпропетровщині. Орнаменти у цьому розпису утворювали симетричні("вазон", "букет") або асиметричні("гілочка") композиції.
Оригінальний самчиківський розпис(від села Самчики на Хмельниччині) також сповнений українського колориту, проте має свої відмінні особливості , насамперед сюжетність. В основі композицій квіти, птахи, рідше тварини, іноді люди. Лінії розпису зубчасті, звивисті, загострені , ніби схожі на полум'я.
Композиції Ганни Собачко-Шостак.Творчість Катерини Білокур.
На сторінці 38 підручника прочитайте самостійно про творчість Марії Примаченко.
Народна художниця Марфа Тимченко.
Запам'ятайте: Декоративний розпис - спосіб декорування
предметів ужитку, інтер'єрів та екстер'єрів в
архітектурі.
Симетрія - розміщення однакових частин
цілого щодо центру. середини. Відсутність
симетрії - це асиметрія.
Читайте підручник сторінки 36-41. Дайте відповіді на питання.
Користуючись цим майстер класом виконайте малюнок в петриківському стилі. Кольори можете використовувати любі за своїм смаком. малюнок сфотографуйте та вишліть у групу "Мистецтво" вашого класу. Не забудьте написати своє прізвище.
Комментариев нет:
Отправить комментарий