Посилання на онлайн урок: https://meet.google.com/eza-aruc-xgo
Тема уроку:"Камерно - вокальні жанри:
на крилах пісні".
Серед камерно - вокальних жанрів найдавнішою є пісня - вічний супутник людини. Починаючи з колискової, пісня супроводжує людину у радості та смутку, під час праці й на дозвіллі, надихає на подвиги.
Пісня - душа українського народу, який упродовж віків створював багатожанрову фольклорну спадщину. Фольклорні інтонації завжди проникали й у творчість українських композиторів, особливо тих , хто захоплювався обробками народної пісні , як-от Микола Лисенко, Микола Леонтович.
Загалом поділ пісень на жанри - справа надто суперечлива. Вони розрізняються за тематикою: пісні про матір, рідну мову, героїв. природу, кохання, мандри, свята, школу, дружбу. Відповідно до середовища поширення існують народні. церковні, естрадні пісні, а за регіональною ознакою народні пісні поділяються на подільські, закарпатські, слобожанські та багато інших.
На стор. 14 підручника роздивіться таблицю поділення на жанри народних пісень.
Пісні можуть співатися соло, ансамблем чи хором, викону -
ватися з акомпанементом і без нього.
Твори пісенних жанрів спочатку виконували голосом, але з часом мелодії почали грати на музичних інструментах без співу. Так зародилися інструментальні жанри вокального походження. Зокрема , жанр пісні без слів започаткував німецький композитор Фелікс Мендельсон. У цьому жанрі творили Едвард Гріг, Петро Чайковський, Лев Ревуцький, Микола Дремлюга та інші композитори.
До вашої уваги декілька музичних творів.
Послухайте українську народну пісню "Чом ти не прийшов".
(хто її знає може підспівувати).
Платон Майборода "Рідна мати моя".Микола Дремлюга "Лірична пісня".
Дайте усно відповіді на питання на сторінці 15 підручника.
Володимир Івасюк . Хто це?
Прочитайте про цю людину самостійно на стор. 15 підручника.
Крім того існують також естрадні пісні та бардівські (або авторські).
Естрадні пісні , порівняно з народними , не мають яскраво виражених національних рис. Українській естрадній пісні притаманна чарівна мелодійна виразність , успадкована від фольклорної традиції.
В авторській пісні пріоритет надається тексту. В українській культурі також поширена самодіяльна творчість бардів , яку ще називають "співаною поезією".
Послухайте.
"Думи , мої думи..." у виконанні барда В. Жданкіна .
" Думи, мої думи " у виконанні А. Півоварова та Н. Дорофеєвої.
Подумайте чому тема нашого уроку"На крилах пісні".
Читайте підручник стор. 14- 17. слухайте музику.
Комментариев нет:
Отправить комментарий